Яковишин Леонід Григорович
Яковишин Леонід Григорович – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля»
Народився 19 травня 1939 р. в м. Козятині Вінницької області. У 1961 р. закінчив Уман ський СГІ.
Трудову діяльність розпочав старшим агрономом радгоспу «Мирогощанський» у Рівненській області. Через рік його призначили старшим агрономом Дубнівського управління сільського господарства, ще через три роки обійняв таку посаду в обласному управлінні.
1966 р. призначений начальником Костопільського районного управління сільського господарства. Працюючи в сільгоспуправліннях, Леонід Григорович із честю витримав хрущовські й післяхрущовські реформи, про що свідчить стрімкий кар’єрний ріст. Перед ним відкривалися двері столичних кабінетів, але він вибрав радгосптехнікум у невеличкому, віддаленому від Києва, селі Майнівці.
У 1970 р. столичне міністерство призначило Л. Г. Яковишина директором Майнівського радгоспу-технікуму Бобровицького району Чернігівської області, перейменованого в 1978 р. на Бобровицький радгосп-технікум.
Протягом перших трьох років урожайність зернових і кормових культур потроїлася, на 40% зросла продуктивність худоби, на 75 – збільшилися прибутки, на 60% зросла зарпла та, утричі більше стали вкладати коштів у капітальне будівництво. Господарство придбало нові трактори, комбайни, машини.
У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію. За наукою їздив до відомого хлібороба, двічі Героя Соціалістичної Праці В. А. Плютинського, пізніше – до сільгоспвиробників США, Австрії, Німеччини, Голландії. Накопичені знання й досвід готовий був передати як найширшому колу керівників і фахівців.
У 1990 р. Леонід Григорович Яковишин обраний народним депутатом України. У Верховній Раді очолював підкомісію парламентського комітету і депутатську групу. У 1994– 1995 рр. – радник прем’єрміністра з аграрних питань.
У 1995 р. повернувся на посаду директора Бобровицького радгоспу-технікуму. Після реорганізації, коли навчально-виробничий заклад поділили на технікум і сільгоспвиробництво, очолив виробництво – нині ТОВ «Земля і воля». Товариство створило 1700 робочих місць і не провело жодних скорочень у кризовому 2009 р. Навпаки, зарплату підвищує і про соціальну сферу не забуває. На газифікацію сіл, ремонт доріг і шкіл, відкриття дитячих садків щороку спрямовуються мільйони гривень. Продовжують споруджувати житло для працівників. Зарплата та оплата за земельні й майнові паї – серед найвищих в області.
У 2004 р. Леоніда Григоровича нагороджено Зіркою Героя України.