Участь науковців факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС у третьому національному Дні Саду
12 травня 2016 року на базі ПП "Аграрна компанія 2004" (смт. Чемерівці, Хмельницька обл.) в черговий раз зібралися професіонали задля обговорення найактуальніший проблем садівничої галузі. Організаторами цьогорічного садівничого форуму виступили Всеукраїнська аграрна рада за сприяння агроконсалтингової компанії Dykun та Ради з питань експорту продовольства.
У ІІІ Дні Саду взяли участь науковці кафедри плодівництва і виноградарства доценти Володимир Майборода (http://plodo.udau.edu.ua/ua/pro-kafedru/vikladachi-ta-spivrobitniki/mayboroda-volodymyr-pavlovych.html) та Роман Яковенко (http://plodo.udau.edu.ua/ua/pro-kafedru/vikladachi-ta-spivrobitniki/yakovenko-roman-volodymyrovych.html), а також викладач кафедри захисту і карантину рослин Олександр Фоменко (http://zahist.udau.edu.ua/ua/pro-kafedru/vikladachi-ta-spivrobitniki/fomenko-oleksandr-oleksandrovich.html).
Під головуванням кандидата с.-г. наук, заступника декана факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцента кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва Романа Яковенка учасникам ІІІ національного Дня Саду було запропоновано вислухати доповіді щодо актуальних питань галузі.
Окрім загального модерування форуму Роман Яковенко виголосив доповідь про особливості ґрунтового й позакореневого удобрення яблуні.
Про поточний стан галузі та її перспективи ознайомив присутніх Володимир Печко, голова ГС Украсадпром. На важливості об'єднання садоводів заради успіху наголосила Ольга Чувеєва, координатор ГС Всеукраїнська аграрна рада. Садовод-консультант від фірми "Седна-Агро" Василь Швець (випускник Уманського НУС 1994 року) у своїй доповіді звернув особливу увагу на типових помилках, яких допускаються садоводи під час закладання інтенсивного саду.
Учасники також мали змогу придбати останні номери та оформити підписку на журнал "Новини садівництва", а також ознайомитися з умовами вступу до Уманського національного університету садівництва.
В програму (http://gardenday.com.ua/program/2016/ukr) було також включено показ техніки та технологій, а також інформацію про захист і підживлення плодових культур. Крім того всі учасники змогли особисто ознайомитися з досвідом ведення бізнесу на прикладі діючого господарства та відвідати сад загальною площею 350 га, де компанії учасники продемонстрували техніку в дії та фруктосховище на 5 тис. т із сортувальною лінією продуктивністю 10 т/год. Під час демонстрації в саду, директор ДП "ДГ Артемівська дослідна станція розсадництва" Євген Розсоха озвучив сучасні вимоги до садивного матеріалу.
Приємно було серед біля 200 учасників форуму зустріти випускників Уманського НУС різних років – яких принагідно хочеться назвати: це Wasyl Shvets (випускник 1994 року), і Іванка Шупенюк та @Сергій Назарук (2012), Олег Болтян і Сергій Старовойт (1994), Igor Pavliuk, Саша Чобан і @Наталія Головацька (2014) – садоводи, головні агрономи, приватні підприємці, консультанти, які активно діють в садівничій галузі різних куточків нашої України.
Володимир Майборода,
доцент кафедри плодівництва і виноградарства
Фото автора