23.03.2024 812

В Уманському національному університеті садівництва відбулась патріотична зустріч

У рамках всеукраїнського інформаційного туру в Уманському національному університеті садівництва відбулася зустріч воїнів Третьої штурмової бригади зі студентами. Познайомитись із представниками легендарної бригади прийшли студенти та викладачі нашого ЗВО, а оскільки охочих послухати розповіді українських воїнів було багато, то декому довелось навіть стояти.

— У нас уже були зустрічі з військовими. Кожна з них - емоційно наповнена, тому що перед нами не прості люди, а наші українські титани, які тримають оборону, дають нам можливість спати в своїх ліжках, навчатися та просто жити. І сьогодні наші гості - представники Третьої штурмової бригади, — представила гостей помічниця ректора Уманського НУС з виховної роботи Валентина ЧЕРНИЧЕНКО.

«Україно, Свята Мати Героїв, зійди до серця мого, прилинь бурею вітрів кавказьких, шумом карпатських ручаїв, боїв славного завойовника батька Хмеля, тріумфом і гуком гармат революцій, радісним гомоном Софійських дзвонів…». Саме цими словами  розпочали зустріч зі студентами та викладачами Уманського НУС воїни Третьої штурмової бригади, зазначивши, що повторюють ці ссхована спомин про всіх побратимів і воїнів, які склали голови за українську, самостійну, соборну державу.

— Третя окрема штурмова — це ідея. Ідея національної єдності та побратимства. Її суть — все, що ми робимо, ми робимо для того, щоб наша нація могла жити в мирі, — розпочав розповідь про свою бригаду заступник командира інженерно-саперної роти групи інженерного забезпечення 3 ОШБР Олексій БИК.

— Ми прийшли у військо, щоб захищати країну. Ви є наша нація, найкрутіша, найнереальніша, котра існує в світі. Ми хочемо, щоб кожен з вас почув наші слова: все, що зараз робить кожна людина, яка взяла зброю до  рук і захищає країну, ми все це робимо заради вас, вашого майбутнього, — продовжив думку побратима та звернувся до здобувачів освіти Уманського НУС друг СТУДЕНТ. — Навчайтесь, бо сила насправді в знаннях. Не у великих м’язах, брутальному чи крутому вигляді. Тому поважайте своїх викладачів і батьків, гарно вчіться — це вам реально знадобиться, бо вам треба буде відбудовувати Україну.

Розповідаючи про Третю штурмову, представники бригади запросили студентів і викладачів до діалогу, пропонуючи їм відповісти на питання та запитувати самим те, що цікавить. Також гості розповіли про внутрішні традиції та принципи, яких дотримуються у бригаді. Вони зазначили, що Третя штурмова — це велика родина, в якій всі стоять один за одного. Відтепер студенти Уманського НУС знають, що найголовніше на війні — це мотивація, дисципліна та підготовка. І що 70% часу воїни 3 штурмової присвячують навчанню. Також під час зустрічі захисники поділились своїм досвідом участі в бойових діях, розумінням нагальної необхідності знань і відточених до автоматизму вмінь з тактичної медицини. А жарти  створили довірливу та невимушену атмосферу в аудиторії.

А після офіційної частини зустрічі студенти штурмували представників 3 ОШБР з проханням підписати постери та сфотографуватись.