28.03.2024 479

Викладачам та студентам Уманського НУС розповіли про золоті правила мінної безпеки

Наше сьогодення – це необхідність інформованості у справах особистої безпеки. Саме тому всім нині потрібно знати, як поводитись в разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Адже територія України - одна з найзабрудненіших різноманітними вибуховими пристроями у світі. Саме з цією метою в Уманському національному університеті садівництва відбулася зустріч з інструкторами Асоціації саперів України, які провели навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.

«Не підходь. Не чіпай. Телефонуй 101» — на цих трьох правилах наголосили інструктори ГО «Асоціація саперів України», розповідаючи студентсько-викладацькому колективу Уманського НУС про вибухонебезпечні предмети, які можна знайти навіть на тих територіях України, де не ведуться активні бойові дії.

— Сьогодні ми будемо говорити про безпечну поведінку. Україна є найзамінованішою країною у світі й, на жаль, напевно, найближчі сто років ми будемо ще говорити про це й працювати над питанням розмінування території. Тому нам важливо навчити цивільне населення правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами, — зазначила Ольга БРАЙЧЕНКО, інструктор ГО «Асоціація саперів України».

Пані Ольга також зауважила, що попри роботу саперів, ворог щодня продовжує обстрілювати та заміновувати нові території України. Тож під час лекції інструктори акцентували увагу на інформації: види вибухівки та різновиди загроз; небезпечні та безпечні території. Детально обговорили з присутніми на зустрічі і модель безпечної поведінки та алгоритм дій, якщо: потрапили на небезпечну територію, коли знайшли міну, коли неподалік щось вибухнуло і є поранені, якщо самі потрапили під обстріл.

Окрім  того, інструктори ГО «Асоціація саперів України» розповсюдили навчально-методичні посібники та просили ознайомити з отриманою інформацією рідних і друзів, що дасть можливість розповсюдити інформацію про попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів серед більшої кількості населення.