-= Меню =-

Чорнобиль: згадати боляче, забути неможливо

До Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи на галузевому абонементі №2 бібліотеки Уманського національного університету садівництва експонується книжкова виставка «Герої Чорнобиля поруч». На виставці представлена різноманітна література про Чорнобильську трагедію: розповіді очевидців, наукові дослідження, літературні твори та документальні матеріали. Кожна книга розповідає свою історію про те, як сталася катастрофа, які наслідки вона мала для здоров'я людей і довкілля, а також про подвиг тих, хто віддалено або безпосередньо брав участь в ліквідації наслідків аварії.

   

Ми сподіваємося, що представлена література допоможе вам краще зрозуміти події Чорнобиля та їх значення для сучасності. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися з цією важливою часткою історії України.

Адже, 26 квітня виповнюється 38 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. У квітні 1986 року внаслідок аварії радіоактивним цезієм було забруднено значну частину території Європи. Понад 8,5 мільйонів осіб в перші дні після трагедії отримали великі дози опромінення, що призвело до смерті близько півмільйона з них. До кінця літа 1986 року зону зараження покинули більше 90 тисяч осіб, а 81 населений пункт на території України став безлюдним.

Чорнобильська трагедія слугує своєрідним попередженням для всього світу, яке підкреслює, наскільки ризикованою може бути наша майбутня доля, коли ми стикаємося з використанням радіації, і це потрібно негайно припинити.

Чорнобильська катастрофа стала прикладом того, як атомна енергетика, може зруйнувати життя сотень тисяч людей. Вона стала жорстоким уроком, який навчив світ серйозніше ставитися до використання таких технологій. Але разом з тим сучасні дії росії знову ставлять планету перед небезпекою катастрофи. І долею випадку катастрофа стала прикладом того, як природа здатна відновлюватися навіть після найсерйозніших викликів. Якщо людина дасть їй шанс на відновлення.

Наталя Олейніченко, заступник директора бібліотеки

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 06.05.2024 Реєструйтесь на вебінари від Clarivate та Elsevier: Web of Science, Scopus і ScienceDirect

  • 29.04.2024 Георгій Гринь: від досліджень ґрунтового покриву до укладання карт ґрунтів України