24.04.2024 195

В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги

Домедична допомога в умовах війни є важливим аспектом для збереження життя.

За ініціативи деканату, викладачів, працівників кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін та адміністрації Уманського НУС 24 квітня 2024 року в Уманському національному університеті садівництва відбувся інтенсив-курс з домедичної допомоги. Заняття провів викладач кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін Юрій ГРИГОР’ЄВ, який опанував практичними навичками з домедичної допомоги відповідно до рівня Combat LifeSaver (CLS). Tactical Combat Casualty Care-Combat Life Saver — курс з отримання знань, вмінь, практичних навичок для надання першої допомоги постраждалим в умовах бойових дій та небойових ситуаціях згідно з сучасними міжнародними стандартами.

«За протоколом TCCC в бойових умовах пораненому без свідомості та дихання допомога не надається — він визнається мертвим. Але якщо, все ж таки, є можливості і ресурси на його порятунок — слід зробити все, що можливо», — розповідає Юрій ГРИГОР’ЄВ.

Тож, присутні на занятті дізнались про навички першої допомоги, що можуть врятувати життя, адже це необхідність сучасної людини в умовах війни:

• як зупиняти кровотечу з використанням джгутів чи турнікетів (важливі принципи роботи з ними);
  • методи зупинки немасивних кровотеч;
  • як діяти при ураженнях тіла;
  • як виявити ураження організму;
  • найважливіші техніки та знання, які має знати кожен в умовах воєнного стану в країні;
  • про загальну хронологію надання допомоги;
  • як проводити огляд постраждалого до прибуття компетентних лікарів;
  • необхідність пам’ятати про інфекційну безпеку — одягти медичні рукавички на початковому етапі!

Присутні мали нагоду не лише побачити унаочнене на прикладі накладення турнікета, поставити питання фахівцю, а тренер на конкретних прикладах доводив присутнім ефективність і правильність дій рятівника чи доцільність такої допомоги.

Дякуємо організаторам і присутнім за вміння, які розширюють горизонти знань, вмінь, навичок освітян і молоді країни.