+38 (04744) 3-98-37
Меню

Відкрита лекція за участі роботодавців

    24 квітня 2024 року на кафедрі агроінженерії Уманського НУС відбулася відкрита лекція для студентів спеціальності 208 «Агроінженерія» та 201 «Агрономія» за участі роботодавців компанії ТОВ «РОПА Україна».

    Представниками компанії були Ірина ОЛЯТОВСЬКАначальник відділу роботи з персоналом, Вікторія НАДЮКмаркетолог та Василь КАРПЕНКОсервісний інженер техніки HORSCH.

    ТОВ «РОПА Україна» знаходиться в с. Полковниче Білоцерківського району, Київської області. На ринку України вже 20 років. За словами Ірини ОЛЯТОВСЬКОЇ, компанія здійснює діяльність за трьома напрямками: продаж, обслуговування та виробництво. Власне виробництво компанії – це бурякозбиральні та картоплезбиральні комбайни, ґрунтообробна техніка, посівні машини, навантажувачів буряків й техніка для внесення добрив. Є офіційним дилером сільськогосподарської техніки фірми Horsch і Bergmann (посівні комплекси, грунтообробна техніка) та Diamant (техніка для подрібнення гілок).

    Найголовнішим у проведеній зустрічі було детальне представлення Василем КАРПЕНКОМ, у вигляді презентації, техніки фірми Horsch (посівні комплекси).

    Новинкою у модельному ряді посівних комплексів фірми Horsch є те, що вони не тільки причіпні (за способом агрегатування), а й самохідні. Розглядалася машина з центральним розподіленням посівного матеріалу та одночасним внесенням рідких добрив.

    Зокрема, Василь КАРПЕНКО розповів про особливості сучасної техніки фірми Horsch та її переваги. Крім загальних технічних характеристик посівного комплексу (водіння по GPS, робоча швидкість, норма висіву та внесення добрив, продуктивність і т.д.), ним були відзначені важливі, на сьогодні, в роботі такої техніки засоби автоматизації та електроніка. Це різного роду датчики, а саме контролю висіву, внесення добрив, роботи двигуна і т.д.

       

    Для студентів така лекція була надзвичайно пізнавальною. Вони мали змогу задавати питання, що їх цікавили та отримати детальні відповіді, як по частині основних механізмів, так й по частині засобів автоматизації, електроніки та програмного забезпечення, що використовується для діагностування виникнення поломок в посівному комплексі.

       

       

    Найактивніших студентів було відзначено подарунками від представників компанії.

    Науково-педагогічний склад кафедри та студентство щиро дякують представникам компанії ТОВ «РОПА Україна» за проведену зустріч. Для студентів такі зустрічі є важливою складовою у їх навчанні, так, як вони більше набувають практичного досвіду та мають можливість майбутнього працевлаштування.

 Тетяна КУТКОВЕЦЬКА, доцент кафедри агроінженерії.