15.09.2024 105

15 вересня 2024 року — День працівників лісу

Через російсько-українську війну в нашій країні страждають не лише люди, а й довкілля. Згідно зі статистичними підрахунками, з листопада 2022 року ворог окупував близько 2,4 мільйона гектарів українських лісів — це цифра, яка відповідає 22,8% їхньої загальної площі. Війна триває й бойові дії ведуться на територіях, в яких залучено 3 мільйони гектарів площі лісів України.

У спільноті Уманського національного університету садівництва є професіонали у сферах лісового господарства. Кафедра лісового господарства створена у 1844 році, майже одночасно з заснуванням Головного училища садівництва. Сьогодні це осередок мудрих знавців, науковців та освітян, які готують фахівців зі спеціальності «Лісове господарство».

Колектив Уманського НУС пишається лісівниками країни, серед яких справжньою гордістю держави вважаються випускники нашого навчального закладу — професіонали, які ведуть прогресивну діяльність в умовах впливу війни в Україні. Фахівці, які неодмінно є надійним щитом для лісів України у післявоєнний період, люди, які спрямовують фантастичні зусилля на зцілення та відновлення державного лісового господарства та лісові ресурси в Україні. Попри збитки, які несе ворог в нашу країну, статистика відзначає високий рівень функціонування лісового сектору. Професійність та стратегічні дії лісівників України заслуговують на відзнаку та велику повагу.

Шановні викладачі, працівники, випускники та студенти, роботодавці, друзі та партнери кафедри лісового господарства, вітаємо з професійним святом — Днем працівників лісу. Низький уклін усім, хто дбаючи про довкілля та здоров’я природи, присвячує своє життя лісовій справі, справі, яка є необхідною для сьогодення та майбутнього людства. Миру всім та міцного здоров’я!