26.09.2024 47

26 вересня — Європейський день мов

День мов відзначають не лише у країнах Європейського Союзу, громада Уманського національного університету садівництва усвідомлює, що мовне та культурне розмаїття — це розвиток, прогрес та прагнення до вдосконалення, а вивчення іноземних мов сприяє розвитку мовної самобутності. Спільнота університету щоденно прагне підвищити обізнаність, і цього дня з задоволенням долучається до вивчення мов, аби власною багатомовністю довершувати міжкультурне взаєморозуміння, пропагувати мовне розмаїття Європи та багатогранність культур.

«Європейський день мов нагадує нам, що вивчення мови — це крок до відкритості та поваги до інших культур», — переконана Генеральний секретар ЄДМ Марія ПЕЙЧИНОВИЧ БУРИЧ.

Нині українська мова набуває популярності по всьому світу, а з 21 березня 2022 року на позачерговому засіданні Генасамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) Україна одноголосно отримала статус асоційованого члена. Таке часткове партнерство допоможе дотримуватися правил федерації та одночасно інформувати спільноту EFNIL про мовну ситуацію і наслідки повномасштабного вторгнення росіян в Україну в контексті лінгвоциду (проти писемної форми мовлення) — злочинних дій окупантів проти українців. Ця нагальна проблема викликана тим, що окуповані території України, в межах яких йде інтенсивне знищення української мови окупантами, не мають національного мовного живлення від першоджерела, а дії агресорів спрямовані на витіснення української мови з публічного простору і суспільного вжитку.

У реаліях сьогодення від кожного з нас залежить життя нашої мови. Після лінгвоциду настає — геноцид, саме тому так важливо повсякчас вивчати, розвивати, пропагувати та популяризувати українську мову. Коли людина вивчає інші мови доступ до культурно-національних цінностей стає відкритим, таким чином багатогранність особистості відкриває людству нові можливості, успішні проєкти, реалізує мрії. Хай сьогодення дає кожному повну реалізацію та низку можливостей до вивчення іноземних мов, а мова наша українська буде впізнаваною у всесвіті та стане символом миру, щастя, свободи та життя!