-= Меню =-

Літературний конкурс «Нас єднає університет», присвячений 180-річчю заснування Уманського національного університету садівництва: підводимо підсумки

Уманський національний університет садівництва споконвіку славиться не лише науковими та педагогічними досягненнями, сільськогосподарськими та садівничими надбаннями, а й творчими іменами, серед яких Гримайло Ярослав, Заєць Василь, Лановенко Петро, Макаренко Андрій, Свашенко Петро, Ротар Петро, Лавріненко Юрій, Турган Онуфрій, Тушкан Георгій, Задорожній Володимир, Шевченко Георгій, Степанков Костянтин, Терещенко Юрій, Чучмій Іван, Білоус Василь, Карасюк Іван, Копитко Петро, Цимбровська Лариса. Ці люди в різні періоди історії розвитку університету писали вірші, романи, нариси, фейлетони, гуморески, брали активну участь в літературному життя закладу освіти і міста, видавали літературні збірки, друкували роботи молодих авторів, організовували літературні клуби і студії. Багатий Уманський національний університет садівництва на літературні таланти й нині.

Університетська бібліотека докладає максимум зусиль для того, щоб виявляти поетів і прозаїків, популяризувати їх творчість та заохочувати інших розкривати свій творчий потенціал. Саме тому в 2024 році книгозбірнею був проведений літературний конкурс «Нас єднає університет», присвячений 180-річчю заснування Уманського національного університету садівництва та 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Метою творчого змагання стало зміцнення духовної єдності університетської спільноти та продовження добрих традиції минулих поколінь нашого закладу освіти.

16 квітня відбувся фінал та підбито підсумки творчого змагання. Подія відбулася на затишній галявині неподалік від бібліотеки у затінку старих дерев. В квітневій атмосфері, під співи птахів і шелест молодого листя конкурсанти читали свої твори. Саме їм була присвячена ця зустріч. Роботи учасників конкурсу були різні, несхожі між собою. Вони торкалися актуальних тем сьогодення, вони фантазували і мріяли в своїх творах, вони зізнавалися в коханні і кричали про несправедливість, вони міркували про незвичайну легкість буття і про сенс життя, оспівували Батьківщину і славили рідну альма-матір – Уманський національний університет садівництва. Вони довели, що інтерес до поезії і прози є, і він чималий, що наш заклад освіти – осередок культури та літературного життя міста, адже у конкурсі «Нас єднає університет» взяли участь не лише здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники, а й випускники та викладачі, які працювали в минулому.

Об’єктивно оцінивши роботи, журі в складі помічниці ректора Валентини Черниченко, викладача кафедри української та іноземних мов Лариси Суліми, письменниці, журналістки УманьNews.City, редакторки УНУС Вікторії Коваль, директорки бібліотеки Тетяни Кравченко та завідувача Центру культури і виховання студентів Петра Паєвського визначило переможців.

Ними стали в жанрі «Поезія»:

В жанрі «Проза» були нагороджені:

Гран-прі в жанрі поезії отримала Людмила ОЧЕРЕТЕНКО, кандидат біологічних наук, професор, в минулому викладач кафедри біології, з пісенним текстом «Слався, університет!».

Гран-прі в жанрі проза отримала Ольга КРИМОВСЬКА, випускниця факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин 2012 року з казкою «Як Катруся короля здивувала, або пригоди Катрі і Ластівки».

Літературний конкурс «Нас єднає університет» завершено, але він обов’язково буде продовжений. Колектив бібліотеки Уманського національного університету садівництва дякує всім учасникам за те, що незважаючи на перипетії життя, вони підтримують творчі традиції університету, не розривають зв’язок поколінь, залишаються поруч з книгою і не зрікаються пера. Бажаємо вам ліричного натхнення, захоплюючих сюжетів, творчого розвитку.

Олена Рудковська, бібліотекар ІІ категорії