26.09.2024 20

Передбачити загрози, захистити здоров’я, зберегти майбутнє!

26 вересня 2024 року в Уманському національному університеті садівництва відбулася зустріч студентського колективу  з лікарем епідеміологом та лікарем з комунальної гігієни.

Передбачити загрози, захистити здоров’я, зберегти майбутнє!

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі сказом здобувачі освіти зосередились на питаннях: що необхідно знати і як уберегтися? Модерувала захід начальник відділу охорони праці Тетяна ГЕЙКО: «Всесвітній день боротьби зі сказом має на меті привернути увагу до проблем розповсюдження цієї хвороби, а також до її наслідків».

Передбачити загрози, захистити здоров’я, зберегти майбутнє!

Лікар епідеміолог Уманського міськрайонного відділу державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства Охорони Здоров'я України» Олена ШВИДЕНКО розповіла про природу сказу та як вберегтися від наслідків після ураження: «Сказ — це гостре інфекційне захворювання, що має прояви розвитку енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи людини і тварини».

Інфекція передається через укуси, подряпини через слину. Людей інфікують коти, собаки, дикі тварини — лисиці, їжаки, хом’яки, білки та вовки. Безпритульні тварини становлять особливу небезпеку. Тож, якщо вас укусила чи лизнула безпритульна чи дика тварина, не зволікаючи зверніться до лікаря! Симптоми початкової стадії сказу включають підвищення температури, біль, відчуття поколювання, в місці ураження. Затягування і зволікання з приводить до поширення вірусу ЦНС та розвитку запалень головного і спинного мозку. Сказу можна уникнути, якщо людина своєчасно після укусу отримає медичну допомогу із курсу антирабічних щеплень який призначають у випадку ймовірного або наявного інфікування людини.

Для профілактики сказу вживають наступні заходи:

вакцинують тварин; уникають контактів із небезпечними тваринами; дотримуються правил утримання тварин.

Передбачити загрози, захистити здоров’я, зберегти майбутнє!

Василь ЗАЄЦЬ – лікар з комунальної гігієни розповів присутнім про статистику онкологічних захворювань в місті та запевнив, що приблизно 50-80% факторів виникають внаслідок спадковості, вірусів, довкілля, екології та неправильного способу життя (харчування, стреси, шкідливі звички) і мають поведінкове підґрунтя. Тож варто берегти своє здоров’я і починати саме зараз. Бережіть себе, бо саме з вас починається ваше здорове життя.

Дякуємо організаторам та учасникам за цінну інформаційну базу для молоді університету.