25.09.2024 42412

Путівник для першокурсників Уманського НУС

UNUS e multis, primus inter (лат.)  –

«Один серед багатьох – перший серед усіх»

 

Шановний першокурснику!

Уманський національний університет садівництва є візитівкою міста і флагманом аграрної освіти не лише Черкащини, а й усієї Україні. Наступні роки твого життя будуть нерозривно пов’язані з цим закладом освіти - аграрним Кембріджем в серці України.

Для того, щоб ти вільно орієнтувався у студентському вирі життя, нічого не переплутав, дамо коротку інформацію про університет, його структурні підрозділи, на яких основних принципах і морально-етичних засадах базується його робота та повсякденне життя студентів.

Отже, коротка оглядова екскурсія студентського містечка університету.  На його території розташовані адміністративний і навчальні корпуси, 5 гуртожитків, студентська їдальня, кафе «Спудей», стадіон, готель,  продуктовий магазин,  навчально-дослідний теплично-оранжерейний комплекс.

А щоб ти краще зорієнтувався у своїй новій домівці, пропонуємо до уваги Путівник першокурсника.

1.     Поведінка в університеті

Правила поведінки дуже прості і відомі нам усім з дитинства. Молоді люди, які навчаються у закладі вищої освіти, повинні виконувати всі правила внутрішнього розпорядку. Непорушні основи поведінки кожного студента – це повага до традицій, чемне ставлення до викладачів, товаришів по навчанню. Нехтувати такими правилами не можна.

Хочемо відразу застерегти, що в університеті лайка та ненормативна лексика не вживаються! Також на території закладу освіти забороняється палити та розпивати алкогольні і слабоалкогольні напої.       

Стосунки студента та викладача будуються на рівних правах, повазі один до одного. Адже кожна людина - це особистість.

За правилами ввічлиості, студенти та викладачі вітаються один з одним. Причому першими зазвичай вітаються студенти.

Вітати один одного можна потиском руки. Однак якщо ви ввійшли в аудиторію, а заняття вже почалися, не слід потискати всім руки. До того ж, згідно етикету,

перші вітають: чоловіки  жінок, молодший за віком і положенням – старших.

Також не слід запізнюватися на заняття – це неповага не тільки до інших, але й до себе. Організована людина завжди розумно планує свій час.

Якщо ви запізнились, слід вибачитись перед викладачем і попросити дозволу бути присутнім на лекції.

При вході та виході із дверей дотримуйтеся правил етикету: завжди притримуйте двері для тих, хто йде слідом за вами.

Коли розмовляє одна людина, то інші її уважно слухають (якщо це аудиторне заняття - то і занотовують), а по закінченні ставлятьпитання. 

Ви повинні постійно проявляти себе й удосконалювати. Для цього у вас є всі можливості. Не марнуйте час, навчайтеся і навчайте один одного. Ви вже студент, особистість, яка має свою точку зору. І не бійтеся її відстоювати – у вас є право на ініціації. Скористайтеся ним, робіть так, щоб вас почули і помітили (це не стосується розпису стін і столів), адже все в нашому університеті робиться для вас, для вашої користі та зручності. Шануйте час, що ви маєте. Адже найближчі роки вашого життя пройдуть у стінах нашого університету. І ви повинні дбати про його збереження для майбутніх студентів, робити свій внесок у його розвиток, як до вас це робили інші.

2.     Управління університетом

Управління університетом здійснює ректор – Олена Олександрівна Непочатенко, яка разом із членами ректорату вирішує питання діяльності закладу згідно із законодавством, видає накази і розпорядження, обов’язкові для виконання всіма підрозділами університету, представляє університет у державних й інших органах, відповідає за результати діяльності університету перед органами управління.

Безпосереднє керівництво навчальною, науково-методичною, науковою та адміністративно-господарською діяльністю університету здійснюють проректори, які відповідають за ці напрями. Це перший проректор –  Іван Іванович Мостов'як, проректор з наукової та інноваційної діяльності – Віктор Петрович Карпенко, проректор з науково-педагогічної роботи - Мальований Михайло Іванович, проректор з адміністративно-господарської роботи – Олександр Сергійович Пушка.

Окрім цього, існує Наглядова рада – орган, що надає допомогу університету та контролює його діяльність.

Ще один орган з питань наукової і навчальної роботи, який обирається професорсько-викладацьким складом, керується Положенням про Вчену раду та здійснює управління – Вчена рада університету. До її складу також входять представники студентства, як правило - з органів студентського самоврядування.

3.     Як достукатися до ректора?

Якщо у тебе виникла нагальна потреба звернутися до ректора і ти впевнений, що ніхто інший не зможе вирішити твою проблему, але у приймальні тобі відповідають, що, на жаль, у дану хвилину ректор відсутня у справах або дуже зайнята, то найпростіший спосіб бути почутим – написати листа на електронну скриньку rector.unus@gmail.com

Твою проблему обов’язково розглянуть і дадуть відповідь на запитання, що хвилює.

4.     Факультети

Факультет є основним структурним навчально-науковим та адміністративним підрозділом закладу вищої освіти, що здійснює підготовку фахівців споріднених спеціальностей, об’єднує в освітній і науковій діяльності кафедри, лабораторії та інші структурні одиниці.

Факультет складається з адміністрації на чолі з деканом, керівниками кафедр та інших структурних одиниць.

5.     Керівництво факультетів

Вищою посадовою особою факультету є декан, саме на нього покладається повна відповідальність за діяльність факультету:

  1. Факультет агрономії – декан Полторецький Сергій Петрович.
  2. Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин – декан Щетина Сергій Васильович.
  3. Факультет лісового та садово-паркового господарства – декан Поліщук Валентин Васильович.
  4. Факультет економіки і підприємництва – декан Цимбалюк Юрій Анатолійович.
  5. Факультет менеджменту – декан Новак Інна Миколаївна.
  6. Інженерно-технологічний факультет – декан Новіков Володимир Вікторович.

6. Повноваження декана

Повноваження декана факультету, порядок його обрання і межі компетенції визначені Законом України «Про вищу освіту України» та Статутом УНУС. Їх перелік складається з приблизно такої самої кількості пунктів, яка наведена у попередній відповіді на запитання про опис деканату. На чому хочеться сконцентрувати твою увагу, так це на тому, що на підставі протокольних рішень у межах своєї компетенції декан може видавати розпорядження, обов’язкові для виконання всіма співробітниками і студентами факультету.

7. Додаткова інформація

Для того, щоб ти міг вільно орієнтуватися територією студмістечка, додаємо схему розташування важливих об’єктів навчання та телефонний довідник та путівник першокурсника.

Телефонний довідник

 

Назва структурного підрозділу, об’єкту, посада

 

Телефон

 

Деканат факультету агрономії

3-80-06

Деканат факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин

3-40-77

Деканат інженерно-технологічного  факультету

3-44-61

Деканат факультету менеджменту

3-24-45

Деканат факультету економіки і підприємництва

3-14-03

Деканат факультету лісового і садово-паркового господарства

3-44-39

Директор студмістечка 

 

Профспілковий комітет, голова профкому – Парубок Маргарита Іванівна

3-45-51

Центр культури і виховання студентів 

3-24-27

Рада студентського самоврядування

 

Гуртожиток № 1

3-33-09

Гуртожиток № 4

3-61-17

Гуртожиток № 5

3-30-79

Гуртожиток № 6

3-45-70

Гуртожиток  № 2

3-45-70

Схема розташування важливих об’єктів навчання і проживання

 

Путівник для першокурсників Уманського НУС
Путівник для першокурсників Уманського НУС

Бажаємо успіхів у подоланні нелегкої вершини знань!