20.09.2013 6500

19 вересня – День народження смайлика

19 вересня кожен, хто знайомий з комп’ютерною технікою та спілкується в електронній мережі з друзями, святкував день наймилішого винаходу – смайлика. Не оминули своєю увагою цей день і студенти факультету агрономії Уманського НУС, які разом із представниками ради студентського самоврядування факультету дарували один одному намальовані та живі посмішки, згадуючи про «смайлик».

19 вересня – День народження смайлика
19 вересня – День народження смайлика

Багато хто з нас вже не уявляє спілкування на просторах Інтернету без цих звичних усміхнених дужок. Але чи відома вам історія виникнення смайлика?

Smile, в перекладі з англійської означає – посмішка. І якщо зараз вигадано безліч смайликів для позначення всіх видів емоцій – радості, смутку, здивування, подиву, захоплення тощо, то перший смайлик власне і був просто усміхненою мордочкою, що складається з двокрапки, тире і закриваючої дужки :-). Звідси і пішла така назва – смайлик.

Перший смайлик для зображення емоцій в тексті був вигаданий Скоттом Фалманом, професором Університету Карнегі-Меллона.

19 вересня 1982 професор Фалман відправив на університетську електронну дошку оголошень наступні повідомлення: «19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers :: -) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-( ».

Що в перекладі з англійської означає: «Пропоную використовувати ось таку послідовність символів для позначення жартівливих повідомлень: :-) Читати слід збоку. Насправді, враховуючи нинішні події, доречніше виділяти повідомлення, які жартами НЕ є. Для цього використовуйте :-( ».

Ідея такого позначення емоцій за допомогою символів сподобалася студентам, і смайлик моментально завоював загальну популярність. Незабаром для позначення різних видів емоцій стали вигадувати різні комбінації символів. Нові смайлики з’являються й донині, тому чіткого, єдиного, сталого набору знаків для позначення тих або інших емоцій просто не існує. Ви можете використовувати ті значки, які, як вам здається, краще передають емоційне забарвлення вашого повідомлення.

Смайлик, безсумнівно, – чудовий винахід, який допомагає краще передати емоційне забарвлення текстового повідомлення. Іноді саме ці кілька закорючок змушують нас посміхатися, сумувати, радіти. Звичайно, живе спілкування завжди краще, але буває так, що людина далеко від нас, і тоді на допомогу приходить Інтернет, смс-повідомлення, і смайлики серед набору літер нагадують нам про реальні усмішках рідних і близьких нам людей!

 

Голова ради студентського самоврядування факультету агрономії

Юлія Тітова