26.08.2024 105

21-22 серпня 2024 року відбувся обласний молодіжний форум «Стійкість. Міць. Черкащина», який стартував на Уманщині.

30 учасників протягом двох днів обмінювалися досвідом, напрацьовували нові ідеї та проєкти. У програмі заходу також було передбачено навчання.

Серед учасників – учні, студенти коледжів та університетів області.

Наш рідний університет садівництва – УНУС – представляла команда з 5 учасників:

• Варича Данила – студента факультету агрономії,
  • Курмаз Олександри – голови Ради студентського самоврядування УНУС,
  • Вадима Павленка та Яни Сінчук – студентів факультету економіки і підприємництва,
  • Світлани Клименко – студентки інженерно-технологічного факультету.

На форумі було розкрито такі питання:

• «Презентація Освітнього Центру Верховної Ради України» – доповідач: Лілія Герасименко, заступник керівника відділу організаційно-просвітницької діяльності Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України (онлайн).
  • «Джерела формування бюджетів місцевого, регіонального та державного рівнів».
  • «Минуле Черкащини та її потенціал» – доповідач: Ігор Опацький, директор Уманського ліцею №1, кандидат історичних наук.
  • «Проєктний менеджмент» – Олена Гудзовська, директор КП «Центр інвестицій та розвитку».
  • «Можливості розкриття потенціалу у молодіжній сфері» – Олена Левченко, в.о. директора Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.
  • «Психологічний тренінг із застосуванням арт-технологій» – Ганна Юрійчук, директор Уманської дитячої школи мистецтв «АНТАРЕС».
  • «Участь молоді у вирішенні екологічних проблем на Черкащині» – доповідач: Олександр Розанов, голова Молодіжної ради при ЧОДА, голова громадської організації «Захист малих річок України».
  • «Молодіжне підприємництво як чинник економіки» – Микола Отенія, молодий підприємець.
  • «Роль молоді в економічному відновленні України» – доповідач: Ольга Чирва, депутат Уманської міської ради, начальник управління освіти та гуманітарної політики Уманської ради, професор, доктор економічних наук.

У підсумку було проведено панельні дискусії та аналіз нашої праці.

Загалом для мене, особисто, форум став основою для роздумів про реалізацію потенціалу молоді нашого університету, а також про можливості кожного студента бути дієвим громадянином у питаннях відбудови нашої держави.

Заступник голови Ради студентського самоврядування Факультету агрономії

Данило Варич