Бережи сьогоднішній день, аби завтра було таким же прекрасним
26 квітня вся Україна відзначала сумну дату в історії нашої країни – 28-му річницю Чорнобильської трагедії. Цього дня ми вшановуємо людей, які, ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління. Серед мужніх ліквідаторів ЧАЕС було й понад 700 осіб жителів Умані... І тому щорічно уманчани проводять мітинг-реквієм в пам'ять про загиблих земляків.
25 квітня всі небайдужі жителі нашого міста зібралися біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на спомин чергової річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
До учасників заходу звернувся секретар міської ради Олександр Цебрій, який, підкресливши біль втрат і трагічність чорнобильських подій, наголосив, що й надалі потрібно робити все для того, щоб учасники ліквідації цієї страшної аварії не почувалися забутими і відчували підтримку влади й оточуючих співвітчизників.
На мітингу було вручено державні нагороди, медалі та грамоти ліквідаторам наслідків трагедії, нагороджено учнів шкіл і коледжів, які взяли участь у конкурсі на кращий твір «Чорнобиль очима дітей» та вручено Посвідчення Почесних членів благодійного фонду «Союз Чорнобиль України» учасникам благодійних акцій, серед них – і ректору Уманського НУС Олені Непочатенко.
До слова було запрошено голову профспілкового комітету Уманського НУС, доцента кафедри садово-паркового господарства Маргариту Парубок, яка, наголосивши на значимості подвигу національних героїв для майбутніх поколінь, від імені колективу Уманського НУС вручила матеріальну допомогу вдовам загиблих під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Також у заході взяли участь голова Всеукраїнської міської організації ветеранів Чорнобиля Березовський Ю.Т., генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш» Ліпкан А.В., полковник, ліквідатор І категорії Миколюк П.Г.
Живі квіти лягли до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. У скорботній тиші хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів, людей, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська катастрофа.
Нехай же ніколи не зітреться в пам’яті людській історія однієї з найбільших техногенних катастроф світу, ставши нагадуванням для нащадків: «Бережи сьогоднішній день, аби завтра було таким же прекрасним».
Анастасія Кривда, редактор редакційно-видавничого відділу Уманського НУС