17.11.2015 5412

Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України

12 листопада 2015 року у Національній історичній бібліотеці України (м. Київ) відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України».

Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України

Представником від Наукової бібліотеки Уманського національного університету садівництва була провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Наталія Михайлова, яка виступила з доповіддю «Будинок просвітителів молодого покоління».

Подія відбулася в рамках започаткованих Національною історичною бібліотекою краєзнавчих читань, присвячених 100-річному ювілею видатного вченого-історика, громадського діяча, Героя України, академіка Петра Тронька.

Учасників конференції привітали: генеральний директор Національної історичної бібліотеки України, заслужений працівник культури України Алла Скорохватова, заступник голови Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Руслана Маньківська, голова правління Фундації Петра Тимофійовича Тронька, кандидат технічних наук Лариса Тронько.

Змістовні, пізнавальні виступи доповідачів на пленарному засіданні були присвячені Петру Троньку, проблемам сучасного краєзнавства та бібліотечної галузі. Обговорювались питання інформаційно-бібліографічного забезпечення досліджень з історії міст і сіл України, популяризація краєзнавчих ресурсів, взаємодія бібліотек з архівами та музеями.

Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України

Робота конференції після пленарного засідання перейшла у секційні форми роботи.

Секція 1. Історико - краєзнавча діяльність бібліотек, архіві, музеїв.

Секція 2. Бібліотечна освіта в Україні: сторінки історії і сьогодення.

Приємним було спілкування з дочкою Петра Тронька Ларисою Тронько, яка згадала приїзд її батька до Умані з нагоди  закладання пам’ятника Максиму Залізняку та Івану Гонті.

Наталія Михайлова,

провідний бібліотекар Наукової бібліотеки