Благодійний фестиваль української пісні з нагоди 180-річчя Уманського національного університету садівництва пройшов під гаслом «З Україною в серці»
Уманський національний університет садівництва вже 180 років поспіль втілює омріяне та формує нове, вдосконалюється, відкриває свою багатогранність загалу й одночасно цінує миті, які мудро і з користю проживає. Зважаючи на воєнні реалії, обставин для гарних зустрічей і святкувань у колективу Уманського НУС поменшало, але щирі вихованці, однодумці, друзі, колеги, партнери та роботодавці линуть при нагоді звідусіль, аби привітати поважний навчальний заклад з річницею. Нині до університету із сусідніх областей України приїхали творчі колективи, щоб подарувати цілющу українську пісню до Дня народження навчального закладу. Їх радо вітали із символом гостинної радушності, духовної єдності, глибокої поваги до гостей — хлібом-сіллю на вишиваному рушнику.
«Дорогі колеги і гості, від імені ректора Олени НЕПОЧАТЕНКО вітаю з початком і проведенням цього фестивалю. Насамперед висловлюю вдячність воїнам Збройних Сил України, завдяки яким ми маємо можливість працювати і навчати, виховувати підростаюче покоління і проводити такі заходи. Ми вітаємо вас у стінах одного із найстаріших аграрних закладів вищої освіти України. Наш заклад дав Україні велику плеяду висококваліфікованих спеціалістів, які з гордістю несуть через все своє життя ім’я випускника Уманського національного університету садівництва», — привітав присутніх завідувач Центру культури і виховання студентів Уманського НУС Петро ПАЄВСЬКИЙ.
Музичним виступам передувала легенда від ведучих Ліліани КАЛЮЖНОЇ та Анатолія СТЬОПІНА, яка оповіла про дівчину, Україну, котрій Бог дарував безцінні дари: красу, мирність та вміння співати… Таким чином співуча нація відроджується завдяки пісні, черпає натхнення і силу у ній.
Композиція «Вітальна» від Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю Уманського НУС «Хлібодари», художній керівник Світлана БЕРДНІКОВА, відкрила музичний благодійний фестиваль.
Виконання українських пісень зачаровують своєю мелодійністю, ніжністю, наповнюють душу бурхливими емоціями, тож артисти продемонстрували загалу неймовірну стійкість залишатися граційними, стриманими, оптимістичними у бурхливих подіях. Слухачі почули безліч пісень, які лишили теплий слід у серці кожного. Вслухаючись в українську пісню, де головними є: Україна, вишитий рушник, сонце, зорі, квіти, кохання, людина надихається і напевно знає — така нація, що співає, неодмінно переможе у війні.
«Від усього колективу університету садівництва хочу подякувати всім — і нашим гостям, і нашим «Хлібодарам», і глядачам, які знаходяться в залі. Ви зуміли подарувати такі емоції, які заставляли нас і сміятись, і плакати, хотілося з вами співати й танцювати. Дякуємо, що ви в такий час зуміли нам продемонструвати любов до української пісні, ви її пропагуєте й доносите до слухачів. Хай на усіх сценах у вас будуть найвищі бали й найгучніші оплески», — подякувала учасникам і глядачам фестивалю голова профспілкового комітету Уманського НУС Маргарита ПАРУБОК.
«За значний внесок у розвиток та популяризацію української культури, високий рівень виконавської майстерності, участь у фестивалі української пісні «З Україною в серці», присвяченому 180-ій річниці з Дня заснування Уманського НУС», вручено Подяки хоровим колективам:
Народному аматорському хоровому колективу «Дашівські передзвони» Центру культури і дозвілля Дашівської селищної ради Вінницької області, керівник Роман ОНОФРІЙЧУК;
Народному аматорському хору імені Віталія ІЖЕВСЬКОГО «Вінок Поділля» Центру культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради Вінницької області, художній керівник Геннадій СЕРГЕЄВ;
Народному самодіяльному хору «Терниця», Центру культури, дозвілля та спорту Дмитрушківської громади, художній керівник — Світлана БЕРДНІКОВА;
Народному аматорському колективу «Маків цвіт» Центрального будинку культури, «Централізована клубна система Тетіївської міської ради», художній керівник Віктор СОКІЛ;
Народному хору української пісні «Бірзуляни» культпрацівників Куяльницької громади Одеської області, художній керівник Володимир КРОПИВЯНСЬКИЙ;
Народному самодіяльному ансамблю пісні і танцю Уманського національного університету садівництва «Хлібодари», художній керівник Світлана БЕРДНІКОВА.
Уманському національному університету садівництва виповнюється 180 років! Літопис закладу освіти пишуть зараз у воєнних реаліях, щоразу висловлюючи вдячність захисникам країни донатами та благодійними внесками, дякуємо, Воїни Світла, ми — одна велика, згуртована українська родина, завжди готова прийти на допомогу. Така громада отримує почесне право творити історію університету сьогодні, тож хай реальність буде наповнена новими цікавими пошуками та здобутками, науковими і творчими, хай вона просто буде, і неодмінно — мирною!
Висловлюємо вдячність учасникам та організаторам за прекрасне свято і поповнення скарбниці культурної спадщини Уманського НУС.