22.09.2015 5536

Боже, храни Україну!

Хай буде мир на всій землі!

Хай дім новий будується!

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця!

У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська кров, свято миру особливе. Міжнародний день миру було запроваджено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1981 році; він надихає багатьох людей замислитися над тим, якою може бути їхня роль у пошуках миру і який власний внесок вони можуть внести у справу миру.

Міжнародний день миру співпадає із релігійним святом – Різдвом Пресвятої Богородиці (у народі – Друга Пречиста).  Викладачі кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС цим святам надали особливого значення, адже благодійний форум «Під омофором Пречистої Діви», який відбувся за їхньої ініціативи, зібрав в аудиторії викладачів, студентів університету та святих отців різних парафій міста.

Боже, храни Україну!

Святковий захід, який об’єднав у день народження Пресвятої Діви Марії  усіх, хто прийшов помолитися за Україну, розпочався поезією «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни».

Запрошені гості отець Дмитро, настоятель громади Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ  та отець Юзеф, настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії, Римо-католицької Церкви м. Умань у молитовних виступах акцентували увагу на понятті миру у світлі празника Різдва Пречистої Діви Марії. Поняття миру – це, перш за все, гармонія з собою, з оточуючим світом, видозмінення свого життя, у якому б панував духовний мир. Святі отці у проповідях проти ненависті і війни ще раз наголосили, що саме любов – єдина зброя проти будь-якого ворога. Священнослужителі закликали присутніх дотримуватися Божих заповідей, звертатися за відповідями на всі запитання до книги Буття – Біблії, в якій зібрана мудрість століть, та вірити у всевишні сили Добра, Любові, Милосердя, Прощення. Щоб настав мир, потрібно відвернутися від зла, гріха – саме так трактується поняття миру церквою.

Боже, храни Україну!

Із доповіддю «Під омофором Пречистої Діви» виступив перед аудиторією доктор філософських наук, професор Павло Ямчук;  про ґенезу та історичні джерела Дня миру, як святкують День миру в Україні та світі розповіли студенти Анастасія Белім та Артур Грушовенко.

Боже, храни Україну!

Завершальним акордом світлого свята стало виконання Гімну України Юлією Сапєльніковою, учасницею народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари». Співали разом, стоячи, в унісон, і слова лилися з вуст кожного так щиро, що Пречиста Діва Марія огорне крилом миру неньку Україну, і пошле благодать рідній землі. І буде мир, такий довгоочікуваний і такий бажаний.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів