04.04.2022 6051

Буча, Ірпінь, Гостомель...

Буча, Ірпінь, Гостомель...
Буча, Ірпінь, Гостомель...

Буча, Ірпінь, Гостомель… Ще трохи більше місяця тому ці містечка поблизу Києва були символом процвітання та світлих мрій. Вони славилися яскравими та сучасними новобудовами, у яких оселялися молоді родини з маленькими дітьми; колоритними парками, де гуляли мами з візочками, завжди протестуюча, але така талановита молодь, і тихі, трохи невдоволені, але добрі люди похилого віку; прогресивними ідеями, якими фонтанувала прогресивна підприємницька спільнота. Там кипіло, вирувало життя… Трохи більше місяця тому…

Війна змінила все. Ми знали, що ці квітучі міста взяли на себе один з перших ударів. Ми бачили, що ворожа зброя знищує ці осередки світла. Ми відчували особистий біль тих, хто вирвався з лещат окупації і шукав прихистку подалі від горнила військових дій. Ми усвідомлювали масштаби трагедії, але глибоко помилялися…

Звільнення Бучі, Ірпеня та Гостомеля стало для нас символом початку перемоги. І німого від невимовного шоку крику, що застряг у горлі… Побачене не піддається осмисленню, мозок здорової людини відмовляється зрозуміти: як у ХХІ столітті таке можливо? Чи є ті, які розстрілювали та катували мирне населення, ґвалтували жінок і дітей взагалі людьми? Які недолюдки їх породили, виховували, навчали? Це риторичні питання, які, мабуть, не знайдуть відповіді, бо ж ці покручі мають людську подобу…

Неможливо словами виразити наш біль… Найбільші слова співчуття не передадуть глибину того горя, яке ми проживаємо разом з родинами навіки полеглих на землях Бучі, Ірпеня, Гостомеля…

Молимося за упокій душ невинно вбитих… Молимося за Збройні сили України, за нашу Перемогу!

 

Колектив Уманського національного університету садівництва