25.09.2014 4476

Черкаському бізнесу розповіли про нові вимоги до продукції в умовах Асоціації з ЄС

23 вересня викладачі інженерно-технологічного факультету Уманського національного університету садівництва Лариса Новак та Людмила Матенчук стали учасниками семінару на тему "Важливі аспекти сфери технічного регулювання в умовах створення зони вільної торгівлі згідно з Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС", проведеного Департаментом інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв`язків обласної державної адміністрації спільно з ДП "Черкасистандартметрологія".

Під час семінару було розглянуто питання застосування процедур оцінки відповідності згідно з європейською практикою, проаналізовано зміни в законодавстві України у зв’язку з підписанням угоди про асоціацію, а також буде представлено потенційні можливості ДП «Черкасистандартметрології» у наданні допомоги підприємствам регіону з питань стандартизації, метрології та оцінки відповідності в умовах набрання чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС відкриє нові можливості для вітчизняних виробників. Однак вимагає і нових підходів до питання якості та сертифікації продукції. Наразі триває адаптація українського законодавства до європейських директив, розробляються технічні регламенти, гармонізовані з вимогами ЄС.

Тож даний захід був пізнавальний і необхідний не лише для представників бізнесу Черкащини, а і для викладачів нашого навчального закладу.

Детальніше про захід

Людмила Матенчук, викладач кафедри технології зберігання

та переробки плодів і овочів