11.06.2013 7360

Червневий україно-польський садівничий семінар

   Черговий науково-виробничий семінар з виїздом у кращі садівничі і ягідницькі господарства України й Польщі було організовано 3-9 червня кафедрою плодівництва та виноградарства УНУС (професор Олександр Мельник) за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства Автономної Республіки Крим, кафедри садівництва Люблінського природничого університету (Польща) та польських фірм «Stryjno Sad» і «Haygrove Poland».  Цей проект було започатковано 15 років тому спільно з редакцією журналу «Новини садівництва» (www.novsad.com) та в 2011 р. відзначено серед кращих університетських програм компанією «СКМ» і журналом «Фокус».

   Серед учасників червневого семінару – керівники і спеціалісти садівничих господарств Автономної Республіки Крим (ПрАТ «Кримська фруктова компанія», ФГ «Сахалін»), Дніпропетровської (ТОВ «Агросільпром»), Миколаївської і Черкаської областей.

   Головною метою семінару стало вивчення передового досвіду вирощування у закритому ґрунті ягідних культур – суниці, малини, ожини, порічок та голубики високорослої.

Малина в плівковому тунелі в господарстві Амбишевського (крайній справа)  коло м. Пулави
Малина в плівковому тунелі в господарстві Амбишевського (крайній справа) коло м. Пулави

   Згідно із запропонованою програмою відбулося ознайомлення з вирощуванням у плівкових тунелях суниць (ягідницькі господарства «Ambyszewski», «Sosinski»), малини («Ambyszewski», «Sosinski», «Jakubiak», «Ksiazek»), ожини («Wojtowicz»), а також порічок під плівковим укриттям («Oryniak») і голубики високорослої у відкритому грунті («Dolinski»).

Суниці на столах у плівковому тунелі поблизу Варшави демонструє Анжей Сосінський
Суниці на столах у плівковому тунелі поблизу Варшави демонструє Анжей Сосінський

   Вивчено передовий досвід вирощування плодових і ягідних саджанців у агрофірмі «Ірпінь-2002» на Київщині, виробництва плодів у польських садівничих господарствах «Gabrysiak» і «Lipnicki» та садівничому кооперативі «Stryjno Sad», високоякісного садивного матеріалу  – в плодових і ягідних розсадниках «ARNO», «Dolinski» та «Krzewinski», забезпечення виробництва машинами і механізмами – у садівничому кооперативі «Agrosimex», а садівничими знаряддями, приладами та інструментом – у фірмі «Elkner».

Дрібнодисперсне зволоження зелених живців у розсаднику Кшевінських
Дрібнодисперсне зволоження зелених живців у розсаднику Кшевінських

   Наукова частина кількаденної закордонної поїздки забезпечувалася оглядом насаджень плодових і ягідних культур у Дослідному господарстві Інституту плодоовочівництва (м. Скерневіце), ознайомленням з виставкою та участю в конференції під час Дня відкритих дверей цього провідного польського наукового закладу.

   Вивчення сучасних технологій зберігання та логістики садовини відбулося в передових господарствах «Lipnicki» і «Gabrysiak» та в садівничому кооперативі «Stryjno Sad».

   Культурною частиною програми стали відвідини старого міста в польській столиці Варшаві.

 Олександр Мельник, фото автора