Cтудентська конференція, присвячена 170-річчю заснування Уманського національного університету садівництва (секції народознавства і правових дисциплін)
Секції народознавства і правових дисциплін працювали 19-20 березня 2014 року. У роботі секцій взяли участь 54 студенти та 10 викладачів. Всього на секціях було заслухано та обговорено 38 доповідей студентів.
На секції народознавства (керівник секції – професор Ямчук П.М., керівник гуртка викладач Коваленко-Чукіна І.Г., староста гуртка – студ. 21-сп групи Гуртовенко А.І. ) були розглянуті актуальні питання української історії, зокрема, порушувались проблеми історичного краєзнавства, пов’язані з історією нашого міста та регіону. Велика увага була приділена дослідженню політичної та творчої діяльності видатних особистостей України: Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка, І.С. Мазепи, Н. Махна та історії Уманського НУС на основі матеріалів музею університету. Були представлені доповіді, присвячені проблемам людини та різноманітним аспектам української культури, сучасної цивілізації та ролі філософії у формуванні ідеології українського національного відродження та формуванні національної самосвідомості, зокрема студентів, а також ролі релігії в структурі духовних цінностей.
На секції правових дисциплін (керівник секції – доцент Білошкурська З.П., керівник гуртка – доцент Машковська Л.В., староста гуртка – студ. 21-м групи Прокопенко І.І.) розглядались проблеми правового регулювання державних видатків, особливості ліцензування деяких видів господарської діяльності, основні права та свободи людини і громадянина, відображені в Конституції, відповідність виборчого права міжнародним стандартам, особливості аліментних зобов’язань батьків і дітей, бюджетний процес та особливості правового регулювання туризму в Україні, види та методи фінансового контролю та ін.
Визнані кращими та відзначені грамотами доповіді: ст. 21-ЕК групи Тетієвського В’ячеслава (Формування релігійного світогляду великого пророка – поета Т.Г. Шевченка); ст.11-о групи Щербань Тетяни (Сторінки історії м.Гайсин і Гайсинського району (краєзнавчі розвідки)); ст.11-ім групи Очеретного Володимира (Європейська інтеграція України (результати соціологічного дослідження)); ст.11–з групи Белім Анастасії (Т. Шевченко та українська культура: минуле та сучасність); ст.11-ма групи Власюка Дениса (Нестор Махно – вождь народного повстання); ст. 12-т групи Гребенюка Івана (Іван Мазепа – історик, політик, легенда); ст.31-з групи Молодичук Людмили (Регулювання та основні регулятори біржевої діяльності в Україні); ст.31-з групи Слободяника Сергія (Форсмажорні обставини в договорі банківського вкладу); ст. 13-ас групи Заремби Олексія ( “Минуле пише сьогодення…”) .
Всі доповіді викликали велику зацікавленість присутніх, було багато запитань, відбулась жвава дискусія. Авторам рекомендовано продовжити дослідження обраних тем.
Кращі студентські роботи рішенням секцій рекомендовано для участі в наукових студентських конференціях в інших вузах, а також до друку в збірнику наукових праць студентів.