20.10.2013 5257

Cтворення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

11 жовтня 2013 р. в м. Києві відбулась нарада-семінар зі створення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, участь в якій брали тренери з сільськогосподарської кооперації Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій Уманського національного університету садівництва: кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри менеджменту організацій Дяченко М.І., кандидат економічних наук, старший викладач кафедри менеджменту організацій Саковська О.М. та кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки Пархоменко Л.А.

Cтворення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

Нарада проводилась за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства України, представник якого Присяжнюк Н.А.  в своєму виступі докладно висвітлила питання державної підтримки кооперативів. З доповідями виступали провідні вчені-кооператори: Зіновчук В.В., Тулуш Л.Д, Метелиця В., а також директор НМЦ «Агроосвіта» Синявська І.М. та методист кабінету розвитку сільських територій НМЦ «Агроосвіта» Кононенко В.П. та голови функціонуючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Cтворення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

В ході цієї зустрічі був підписаний договір про співробітництво з питань інформаційно-консультаційного забезпечення розвитку агропромислового комплексу та сільських територій між Черкаською обласною організацією Союзу  учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України та Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій Уманського НУС.

Cтворення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

В рамках роботи ХVI виставки „Фермер України - 2013” відбулась презентація практичного посібника „Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив: початок шляху”. Це видання – спроба пробудити цікавість до сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, який є власністю своїх членів, управляється ними, діяльність його спрямована на максимально ефективне обслуговування їхніх потреб, у якому самі члени визначають цілі та напрями діяльності кооперативу, який може народитися лише за наявності ініціативи „знизу”, який не ставить за мету отримання прибутку, а прагне збільшити прибуток господарств своїх членів. Практичний посібник представляв авторський колектив у складі: І.Ф. Томича, Президента Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, Р.Я. Корінця, Президента Національної Асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України та М.П. Гриценка,  керівника напряму „Розвиток ринкової інфраструктури” проекту USAID АгроІнвест.