03.10.2019 5508

Делегація зі США відвідала Уманський НУС

Почесними гостями нині в Уманському національному університеті садівництва стали Стен Форбс, відомий американський громадський діяч і бізнесмен, за підтримки якого з 2000 року здійснюється фінансування стипендій для кращих студентів Уманського НУС, і Джон Чайлз, куратор програми споріднених міст Умані з міста Девіс США, який теж не вперше відвідує наш навчальний заклад.

Привітно зустріли гостей не лише декани та студенти університету. До зустрічі долучилися представники Уманської міської ради: Галина Кучер, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, та Юлія Малішевська, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Уманської міської ради.

Усім гостям вручили пам’ятні ювілейні монети, які стануть приємною згадкою про 175 річницю заснування Уманського НУС.

Делегація зі США відвідала Уманський НУС

Звісно, студенти були здивовані приємною нагодою особистого знайомства з паном Стеном Форбсом, тому прохання молоді трішки розповісти про себе розчулило гостя і він зізнався, що, переймаючись нинішнім станом політичної ситуації в Україні, особливо гордий тим, що має нагоду бути гостем в нашому місті й університеті і допомагати безперервно студентству. Пан Стен розповів, що у їхньому місті Девіс, також є аграрний університет, в якому він займався викладацькою діяльністю. Тож ще у 1997 році він радо пристав на пропозицію Джона Чайзла відвідати з дружнім візитом місто-побратим – Умань. З того часу Стен Форбс допомагає молодим людям отримувати омріяну аграрну спеціальність і плани свої змінювати щодо меценатської діяльності не буде, навіть дане фінансове сприяння прописав у своєму заповіті.

Делегація зі США відвідала Уманський НУС

Стен Форбс родом з родини фермерів, які вже понад 100 років вирощують мигдаль. Він продовжує сімейні аграрні традиції і з великим задоволенням розповідає про свій, нині автоматизований, процес вирощування невеликих кущів чи дерев роду слив.

Студенти мали змогу теж висловити свою вдячність і поставити запитання людині, яка своєю присутністю проявила повагу до юних фахівців. Стипендії імені Стена Форбса призначають студентам із малозабезпечених сімей, які успішно опановують науку та мають схильність до вивчення англійської мови. Стен Форбс часто відвідує місто Умань і сприяє налагодженню контактів між містами-побратимами й обміну студентами між Уманським НУС та Каліфорнійським університетом. Також гості відвідали музей стародруків, оранжерею, прогулялися старовинними корпусами і затишними вуличками студентського містечка.

Делегація зі США відвідала Уманський НУС

Сподіваємося, приклад знаного мецената стане показовим для всіх, хто має можливість і бажання підтримати вітчизняну вищу аграрну освіту.

Прес-центр Уманського НУС