07.11.2013 1542

Делегація Уманського НУС взяла участь у семінарі «Аграрний сектор України – на шляху до Євроінтеграції. Ризики та перспективи»

6 листопада 2013 року делегація Уманського національного університету садівництва у складі ректора університету Олени Непочатенко, проректора з наукової та інноваційної діяльності Віктора Карпенка й директора Інституту післядипломної освіти та дорадництва Сергія Приліпка взяла участь у семінарі «Аграрний сектор України – на шляху до Євроінтеграції. Ризики та перспективи».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися директор Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Сергій Кадигроб і доктор економічних наук, професор, академік НААН України, ректор Білоцерківського НАУ Анатолі Даниленко.

Про нові перспективи, що розкриваються перед українською спільнотою через призму євроінтеграції, розповіла заступник голови делегації ЄС в Україні Марія Юрікова.

На семінарі обговорювалися питання перспектив та ризиків євроінтеграції для АПК, сільського розвитку в контексті спільної аграрної політики ЄС, підготовки дрібного та середнього товаровиробника до виконання умов Зони вільної торгівлі, ролі молоді в євроінтеграційних процесах. До висвітлення цих питань долучилися С.М. Кваша, доктор економічних наук, академік НААН України, М.І. Фурсенко, голова ВАССР, працівники департаментів міністерства.

Питання, які розглядалися на семінарі, викликали значний резонанс і зацікавленість серед учасників. А в листопаді – грудні аналогічні заходи пройдуть на базі університетів Міністерства аграрної політики та продовольства України й охоплять всі категорії сільського населення: лідерів сільських громад, підприємців, фермерів, кооператорів, усіх, кому не байдужа доля України.