21.11.2023 1134

День Гідності та Свободи: пам’ятаймо кожного Героя, цінуймо кожну хвилину життя

Щороку 21 листопада громада Уманського національного університету садівництва згадує історичні події Євромайдану. Ця дата визначена на державному рівні для вшанування «…патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…». Одним із незламних українців – символів сили й охорони волі народу, – із сотні тих, хто навічно пішов у світлу пам’ять народу, є випускник Уманського НУС Віталій ВАСІЛЬЦОВ. І меморіальна дошка його пам’яті, розміщена на навчальному корпусі, де проходило студентське життя майбутнього Героя, є щоденним нагадуванням громаді університету та всім громадянам країни про велику ціну волі народу.

День Гідності та Свободи: пам’ятаймо кожного Героя, цінуймо кожну хвилину життя

Масовий протест громадян України, розпочатий у 2013 році проти влади, підкреслив прагнення торувати шлях до європейських цінностей і демократії.  Спільнота «вільних людей» виявила волю йти шляхами, які різняться із репресивними проросійськими дорогами. Протести почалися після відмови уряду підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, вибравши шлях співпраці з росією. У листопаді 2013 року силові структури використовували проти протестувальників жорстку силу, що призвело до численних конфліктів і поранень мирних беззбройних громадян. Протести докорінно змінили хід історії молодої держави, зробивши її поступ рішучим, безстрашним і спрямованим на демократичні засади. У період з 18 по 20 лютого 2014 року у центральній частині Києва силовиками було здійснено масове вбивство учасників Євромайдану, які стали «Небесною сотнею». До неї увійшли люди, які загинули за майбутнє України, за реформи у всіх сферах життя, за чесні та прозорі правила ведення державних справ, за власну гідність і свободу, за справедливе правосуддя.

День Гідності та Свободи: пам’ятаймо кожного Героя, цінуймо кожну хвилину життя

День Гідності та Свободи став символом волі і незалежності українського народу. Цього дня колектив університету садівництва і всі українці вшановують пам'ять загиблих на Євромайдані, підтримують ідеї гідності та свободи, а також відзначають досягнення українського суспільства на шляху до демократії та європейської інтеграції.

Вшановуючи пам'ять полеглих співгромадян, Героїв оборони демократичного майбутнього України, громада університету садівництва здійснила покладання квітів до меморіальної дошки Героя Небесної Сотні, Героя України Віталія ВАСІЛЬЦОВА.

Шануємо та пам’ятаємо всіх і кожного Героя... Доземний уклін і світла пам’ять…