День саду Уманського національного університету садівництва
04 травня 2017 року відбувся науково-практичний семінар «ДЕНЬ САДУ Уманського національного університету садівництва».
Всеукраїнський науково-практичний семінар «День Саду Уманського НУС» відбувся завдяки наполегливій праці оргкомітету в особі ректора Уманського НУС Олени Непочатенко, першого проректора Уманського НУС Івана Мостов'яка, декана факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергія Щетини, викладачів кафедри плодівництва і виноградарства. Активно сприяла в проведенні «День Саду Уманського НУС» асоціація «УКРСАДПРОМ» на чолі з головою Дмитром Крошкою та Петром Гадз – головою Ради асоціації, Героєм України, головою ФГ «Гадз».
Робота семінару розпочалася з вітального слова ректора Уманського національного університету садівництва доктора економічних наук, професора Олени Непочатенко. Яка зазначила, що університетом за 172 річну історію існування підготовлено понад 40 тис. висококваліфікованих фахівців для аграрної сфери України. Пріоритетним напрямом розвитку університету є впровадження високоінтенсивних технологій та досягнень сучасної світової науки у садівництво. Побажала всім плідної роботи, корисного і приємного спілкування та позитивних вражень від перебування в університеті.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка: «Два роки тому українське садівництво зазнало потужного удару як з боку держави через відміну підтримки галузі, так і від ринку. І, нажаль, два роки тому була призупинена традиція проведення Дня саду УНУС. Я радий, що цього року спільними зусиллями університету, Асоціації та професійних садівників, відновлено цю традицію».
Склад учасників охоплював 47 підприємств різної форми господарювання (ФГ, ТОВ, ПП, СФГ, ПРАТ), представників від трьох аграрних ВУЗів України (Уманський НУС, Сумський НАУ, НУБіП України), шість асоціацій та компаній («Укрсадпром», «Вінницясадвинпром», «Всеукраїнська аграрна рада», «Аграрна індустріальна компанія», «Агромаркет», «Рада з питань експорту і продовольства») та п’ять медійних організацій (телекомпанія «Сатурн TV»; журнали: «Новини садівництва», «Садівництво по-українськи», «Технології та інновації»; вільний журналіст від Спілки журналістів України).
Представили свою діяльність 12 фірм, що здійснюють свою діяльність у садівничій сфері (розмноження, зрошення, захист, удобрення, діагностика живлення рослин, системи опор тощо).
В роботі семінару взяли участь керівники (25%), агрономи і консультанти (19%), професори і викладачі (17%), менеджери і регіональні представники (12%), аспіранти і студенти (10%), журналісти (6%), аналітики, експерти і маркетологи (4%), підприємці (4%), завідувачі лабораторій і холодильників (3%).
Під час сесійної частини семінару виголошено шість доповідей на садівничу тематику від провідних українських науковців і фахівців (завідувач кафедри плодівництва і виноградарства, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Мельник, завідувач кафедри захисту і карантину рослин, доктор сільськогосподарських наук, професор Юрій Яновський, консультант з інтенсивного садівництва Євген Найченко, менеджер компанії «А.І.К. LTD» (системи зрошення) Віталій Реп'яшник та Олександр Полунін, консультант по садівництву компанії «Седна-Агро» Володимир Осадчий) та представника італійської компанії «EFT Group» Мауріціо Марроне. Представлено результати досліджень науковців Уманського НУС у восьми стендових доповідях, які можна було обговорити з їх авторами.
У кулуарах, під час кава-брейку та дружньої вечері учасники науково-практичного семінару «День Саду Уманського НУС» мали змогу налагодити контакти подальшої співпраці, обмінятися досвідом та обговорити спільні проблеми, у тому числі шляхів подолання цьогорічних квітневих катаклізмів. Отже, садівничому форуму бути!