20.11.2013 5059

Дискусійний клуб «Митний союз - Україна – ЄС: за та проти»

Актуальним для України сьогодні є питання членства в Митному союзі чи Європейському союзі. Вектор зовнішньоторговельних відносин з країнами Європи та СНД не є визначеним. Важливим дане питання є нині і для фахівців з менеджменту у сфері зовнішньоторговельних відносин.

Дискусійний клуб «Митний союз - Україна – ЄС: за та проти»

Саме тому 19 листопада 2013 року серед магістрів та спеціалістів з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Уманського НУС було проведено друге засідання Дискусійного клубу, яке було присвячене обговоренню питання переваг та недоліків участі України в Митному чи Європейському союзі.

Дискусійний клуб «Митний союз - Україна – ЄС: за та проти»

Студенти ґрунтовно підготувались до засідання дискусійного клубу: провели дослідження з питань переваг та недоліків у взаємовідносинах з країнами членами Митного союзу та ЄС, проаналізували динаміку зовнішньоторговельних відносин за останні 10 років, що дозволило наочно розглянути їх ефективність у наведених презентаційних матеріалах.

Після розгляду матеріалів про ефективність зовнішньоторговельних відносин з країнами Європейського та Митного союзу відбулась жвава дискусія, коли студенти відстоювали власні думки з обговорюваних питань.

Дискусійний клуб «Митний союз - Україна – ЄС: за та проти»

Проведення засідань Дискусійного клубу є важливим для майбутніх фахівців з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. Це дозволяє їм не лише брати участь у конструктивному діалозі, обґрунтовувати свою думку, вміти переконати співбесідника, а й дозволяє набути практичного досвіду в діловому спілкуванні.

Діяльність Клубу дає можливість створити інтелектуальну карту проблем, пов’язаних з національною та локальною ідентичністю й показати напрямки можливого суспільного діалогу з приводу важливих та дискусійних в суспільстві тем. Це може стати громадянською платформою для подолання протиріч та навчання у пошуку компромісів. Адже вихід із будь-якого протистояння – у діалозі.

Доцент кафедри менеджменту

зовнішньоекономічної діяльності