Долучайтеся до величі музи танцю Терпсихори!
Міжнародний день танцю, що відмічають 29 квітня, Уманський національний університет садівництва святкує щорічно з особливим задоволенням, адже на базі навчального закладу не один десяток років функціонують талановиті хореографічні колективи, якими пишається вся велика університетська родина.
У всіх країнах є свої традиційні танці, часом дуже незвичайні і цікаві, які крізь віки та століття проносять історію нації, її вподобання, стремління, сподівання. Уже понад 400 років перуанці рухаються в танку з величезними ножицями. А відомий в усьому світі танок Тисячі рук, де задіяна двадцять одна танцівниця, вигадано в Китаї, і глядачу вдається ніби одна багаторука дівчина володіє увагою зачарованого глядача. Пристрасний танок танго визнано найгарячішим у світі і за право вважатися його Батьківщиною сперечаються Аргентина й Уругвай. Полонез є танцем, вигаданим у Польщі, а полька – в Чехії.
Українці ж багато століть поспіль танцюють гопак. У давні часи він вважався бойовим танцем, танцем язичницьких жерців, а сприймали його як таємниче сакральне дійство. Саме гопак став культовим танцем часів козаччини, який демонстрував характер січовиків, їхню силу та мужність. А основою танцю стали високі стрибки, присядки, обертання, різного роду сальто, під час яких в ігровій танцювальній формі як сольно, так і парами та групами юнаки ніби доводили свою вправність, міць, вміння. Нині гопак танцюють і жінки, але сольна партія все ж належить чоловікам.
Танець – це мова душі через тіло, це емоційний вир, що заворожує та притягує, це оголений пульс крові і биття серця. Чим талановитіший постановник чи виконавець, тим зрозумілішою глядачеві є мова танцю. Адже іноді як багато ми не вміємо виразити словами і скільки неймовірного виказують наші рухи! Тож дякуємо вам, шановні майстри хореографії, за вашу присутність у нашому житті, за ваш талант.
Міжнародний день танцю є ще одним приводом відчути молодість душі і записатися на хореографію, подякувати майстрам хореографічної справи за їх внесок у розвиток величної танцювальної культури серед населення, за естетичну насолоду спостереження та захоплення цим величним видом діяльності, за вміння творчо бачити емоції, за стрункість, за фізичну загартованість і позитивне налаштування. Бажаємо всім міцного здоров’я, і неодмінно долучайтеся до величі музи танцю – Терпсихори!
Пресцентр Уманського НУС