Яскраві миті студентського життя за 2015 рік
Минулий семестр 2015–2016 навчального року для Уманського національного університету садівництва був багатим на спортивні, творчі та наукові досягнення як студентів, так і викладачів.
З першого дня навчання студентське життя своїм всестороннім виром поглинуло як студентів старших курсів, так і першокурсників. Доказом цьому стало урочисте святкування Дня університету, під час проведення якого молоде поповнення пройшло урочисту посвяту у студентську когорту ВНЗ.
Молодь Уманського НУС взяла активну участь у заходах, приурочених до Дня української писемності та мови. Зокрема, було проведено конкурс-диктант, конкурс стінгазет, освітньо-виховний захід «Моя Україна – на світі єдина!» (зустріч із заслуженим майстром народної творчості України Оленою Поліщук), літературні читання «У мові сила народу», мовознавчу гру «Мова моя калинова» та I етап XVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Студенти, учні уманських шкіл та усі присутні отримали не лише позитивні враження, а й подальший стимул до поглиблення знань рідної мови.
Молодь університету, активна в усіх сферах і з позитивними поглядами, погоджується з постулатами про те, що сміх продовжує життя і що саме він є ліками від всіх недуг. Доказом цьому став відбірковий тур КВН на Кубок Ректора, у якому взяли участь 6 команд з різних факультетів:
- «Страйк» – інженерно-технологічний факультет;
- «Без ПДВ» – факультет економіки і підприємництва;
- «Синдром Да» – факультет лісового і садово-паркового господарства;
- «All inclusive» – факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин;
- «П’ятий зайвий» – факультет менеджменту;
-«Брутали і Ципа» – факультет агрономії.
Яскрава, сповнена неперевершених й іскрометних жартів гра запам’яталася надовго як самим учасникам, так і глядачам.
Крім оптимізму та патріотичного духу, в Уманському НУС традиційно прискіпливо ставляться до проведення наукових досліджень. А тому рік, що минув, відзначився активною участю студентів і викладачів університету у Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, для багатьох з яких наш навчальний заклад став базою проведення: Міжнародна науково-практична конференція «Теорія, практика та інновації розвитку туристичної та готельно-ресторанної індустрії», XVІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки», Міжнародна наукова конференція «ГЕТЕРОЗИС: досягнення та проблеми», V Всеукраїнська науково-практична конференція «Менеджмент ХХІ століття: проблеми і перспективи» та багато інших.
Вже традиційними для студентів Уманського НУС стали пропозиції вітчизняних та іноземних компаній про проходження виробничої практики та стажування. Доказом цьому є візит до Уманського національного університету садівництва представників компанії BASF Тетяни Пильтяй, керівника відділу по роботі з персоналом, та Дениса Рибкіна, керівника відділу регіонального маркетингу. BASF є найбільшою у світі хімічною компанією. Представництво даного підприємства в Україні було відкрите в 1992 році в Києві.
Метою візиту гостей було запрошення випускників та студентів останніх курсів факультетів «Агрономія (спеціальність «Агрономія)» та «Плодоовочівництво, екологія та захист рослин» (спеціальність «Захист рослин») до стажування в компанії, яке, в подальшому, може перерости в працевлаштування.
Беззмінно успішним стало проведення у 2015 році традиційного для університету «Дня кар’єри», організатором якого став відділ працевлаштування УНУС.
Під час зустрічі у рамках згаданого заходу представник компанії «Кернел», менеджер освітнього проекту Наталя Данченко запросила студентів випускних курсів інженерно-технологічного факультету спеціальності інженер-механік до участі у програмі «Кернел Шанс». У рамках цієї програми студенти мають можливість пройти стажування та професійну практичну підготовку в компанії «Кернел», а у випадку успішного звершення стажування на студентів чекає гарантоване робоче місце та перспективне працевлаштування.
Анатолій Гуцаленко, представник Уманського філіалу компанії «ТОВ «Агроальянс» (м. Дніпропетровськ), розповів про особливості співпраці з закордонними заводами-виробниками сучасної сільськогосподарської техніки. Він також зауважив, що компанія здійснює навчання спеціалістів із сервісу та ремонту, а її керівники й спеціалісти проходять регулярне підвищення кваліфікації у провідних навчальних центрах Європи.
Головний конструктор Лозівського ковальсько-механічного заводу Олексій Гриненко розповів студентам про розроблені підприємством лінійки та успішне введення у виробництво сільськогосподарської техніки.
Студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин мали нагоду поспілкуватися з Віктором Сугаком – заслуженим працівником сільського господарства України, головою правління акціонерного товариства «Сад», директором ТОВ «Плодорозсадник», що розташоване в Ахтирському районі Сумської області. Віктор Васильович розповів про діяльність очолюваних ним садівничих господарств і запросив студентів на роботу та виробничу практику.
З цією ж метою Уманський національний університет відвідали представники польської компанії «PLANTACJA NAD TANWIA», які запропонували уманським студентам проходити практику на базі їхніх потужностей.
Значні кар’єрні перспективи відкрилися і для студентів, які навчаються за напрямом підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа», оскільки кафедрою було укладено угоди щодо проходження ними стажування у ресторанних і готельно-туристичних комплексах Іспанії.
Значно поповнилась і скарбничка спортивних нагород Уманського НУС.
Так, спортсмени університету отримали грамоту Міністерства аграрної політики та продовольства України за зайняте третє місце у Всеукраїнських спортивних іграх серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Мінагрополітики України у загальнокомандному заліку.
Новими перемогами на спортивному олімпі ознаменувалися вміння студентів УНУС і на чемпіонаті України з жонглювання гирями серед чоловіків та жінок.
Здобув перемогу на III чемпіонаті України та встановив рекорд України з багатоповоротного жиму лежачи студент 61-ЛГМ групи факультету лісового та садово-паркового господарства – Віталій Лісовий.
Не залишились осторонь і творчі колективи університету. Зокрема, Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» Уманського НУС під керівництвом художнього керівника Світлани Берднікової впевнено та урочисто прозвучав на Першому національному каналі України, а Державний Гімн у їхньому виконанні зачарував потужним виконанням усіх українців.
Ми пишаємось досягненнями студентів та викладачів Уманського національно університету садівництва та щиро радіємо успіхам кожного. А тому впевнено очікуємо нових звершень та зростання кількості підкорених вершин у всіх сферах… Адже хто, як не ми?!
Людмила Коренюк, редактор редакційно-видавничого відділу
Фото Олега Черноусько