19.06.2015 5998

Душа уміє говорити

Поезія торкається найпотаємніших струн людської душі, облагороджує та робить її кришталево чистою. Саме ліричною поезією, авторами якої є викладачі, співробітники та випускники університету, наповнили душі присутніх на творчому вечорі учасники народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Уманського НУС. Адже університет пишається не тільки підготовкою гарних фахівців для аграрної галузі, талановитим студентством, але й творчими працівниками, які пишуть поезію та музику.

Душа уміє говорити

У дружній, затишній атмосфері студенти декламували поезії, віршовані рядки яких покладені на музику, та співали пісні. Лились прекрасні рядки мелодій у виконанні учасників творчого колективу та обробці концертмейстера ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Олександра Берднікова.

Душа уміє говорити

На творчому вечорі прозвучали вірші та пісні випускниці факультету економіки і підприємництва Марини Шатохіної, доцента кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Івана Пахольчука, професора кафедри хімії Людмили Очеретенко, випускника факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Олександра Яворського, бібліотекаря Наукової бібліотеки Наталії Чернової, викладача кафедри української та іноземних мов Олега Лазарєва та  випускника факультету агрономії, викладача Уманського професійного аграрного ліцею Анатолія Чернія.

Душа уміє говорити

Цікаво було проникнутись історією написання поезій, про які розповідали учасникам заходу їх автори. Для кожного, безумовно, вони різні: мамина колискова пісня, студентські спогади, вражаюча краса «Софіївки», події на Майдані, що не залишили байдужим кожного громадянина, і просте вміння знаходити щастя у простих речах, про що йдеться у поезії Івана Пахольчука «Бузьки».

Душа уміє говорити

У виступах обдарованих викладачів та співробітників прозвучала подяка організаторам виховного заходу, адже здійснилась мрія Людмили Очеретенко почути пісню про «Софіївку», автором якої вона є, надихнуло далі творити інших авторів; поділився своїм доробком патріотичних пісень Анатолій Черній, відкрив свою ліричність поетичних творів та метафоричність прозових рядків Олег Лазарєв, свою неповторну історію кохання висвітлила Наталія Чернова.

Зі словами подяки звернувся до авторів завідувач Центру культури і виховання студентів Петро Паєвський: «Схиляю голову у глибокій пошані перед авторами поезій, прози, дякую за те, що проймаєтесь долею держави». Особлива подяка прозвучала організаторам заходу - художньому керівнику ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Світлані Бердніковій, художньому керівнику Наталії Браславській та учасникам колективу.

Душа уміє говорити

У подарунок талановита молодь та автори отримали книги від Ольги Смольницької, яка теж є випускницею університету та автором багатьох поетичних збірок.

Душа уміє говорити

Завдяки своїй творчості поет доводить, що душа справді вміє говорити, а пісні, які народжуються з віршів, стають справжніми шедеврами нашого краю, і, на мою думку, є живим пам’ятником для авторів.

Тож щиро побажаємо обдарованим особистостям, щоб їх творче натхнення ніколи не згасало, а з-під їхнього пера виходили поетичні шедеври, які б приносили людям тільки радість життя.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів