05.04.2024 598

«Ефективні технології вирощування культур»: В Уманському національному університеті садівництва відбулася агро конференція

Люди без технологій не ефективні, а технології без людей неможливі. Керівники, агрономи, інженери та спеціалісти сільського господарства відвідали Уманський НУС, щоб дізнатись про перевірені на практиці прибуткові інструменти та технології. На учасників очікували: корисна інформація для передового агронома від спікерів-експертів, експо-зона агробрендів, сюрпризи, розіграш на 50 000 грн для придбання будь-якої потрібної техніки та спілкування.

Модератор конференції та завідувач кафедри рослинництва Уманського НУС Віталій КРАВЧЕНКО під час відкриття роботи заходу висловив вдячність воїнам-захисникам і присутнім, конференцію було розпочато урочисто, під Гімн України.

Учасників зібрання привітав перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВ'ЯК: «Доброго дня, шановні присутні, 180 років в стінах Уманського НУС готують фахівців для аграрної сфери. В нас єдина мета — Перемога і ми всі працюємо сьогодні. За 180 років історії були й тяжкі миті для навчального закладу, та єдиною гордістю завжди лишаються наші випускники. Нині маємо вже 6 Героїв України (з 5000 студентів стаціонару). В навчальному закладі діє потужна матеріально-технічна база, за Уманським НУС закріплено 1200 г землі, наразі засіяні і підживлені азотними добривами пшеничні насадження. Ви будете сьогодні на нашому дослідному полі, де вже 60 років ведуться дослідження по вирощуванню сільськогосподарських культур, по удобренню, це також наша слава, наші надбання. Я радий вас всіх вітати, бажаю плідної роботи, разом до Перемоги!».

Організатори подбали і про воїнів-захисників, зусиллями яких маємо змогу нині працювати і навчатися, — скриньки для донатів стануть скарбничками для підтримки Воїнів Світла. Дякуємо всім і кожному!

На зібранні були присутні представники Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної адміністрації в особі випускника Уманського НУС Романа КОСЕНКА, а нині директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, який розповів про Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового комплексу. У Програмі підтримки та розвитку агропромислового комплексу Черкащини передбачено низку переваг і стимулів: збереження фермерських господарств; розвиток трудомістких галузей для кращого роботодавчого потенціалу (тепличне господарство, садівництво, овочівництво), тваринництва; підтримка ветеранських агробізнесів то що.

Олег ПРИХОДЬКО представник компанії FARMET представив загалу актуальну тему для обговорення «Обробіток ґрунту. Збереження, накопичення вологи».

Прості рішення для непростих завдань» — запропонував фахівцям Олександр ЯРОШЕНКО, представник компанії B.T.A Group, офіційного дилера компанії Mzuri в Україні, яка увійшла до складу УКАБ — це революційний підхід до землеробства і господарювання.

«Технологія точного внесення ЗЗР Berthoud Sniper це технологія точкового обприскування, яка дає змогу економити до 85% ЗЗР. Такі переваги має наразі аграрна сфера із новою моделлю обприскувача BERTHOUD», — розповіла присутнім Наталія КАЛІНІЧЕВА, представниця компанії «Берту Україна».

Ян БОНДАРЕНКО та Сергій ПЕТРИК, які є провідними фахівцями компанії ТМ А.ТОМ запропонували загалу доповідь на тему: «Ефективне управління органічними відходами. Технологія компостування».

Компанія «ЗААТБАУ ПРОБСТДОРФЕР Україна», виробник насіння як для традиційного, так і органічного землеробства, представила тематику актуальну для присутніх: «Особливості підбору гібридів кукурудзи під конкретні умови вирощування». Доповідач — Антон КОСЯК.

«Ефективна система живлення соняшника» відкрилась до обговорення учасникам конференції від Олександра РУСІНА, к.с.-г.н., агронома-консультанта Групи компаній «Ярило».

«Як підібрати якісне насіння сої» присутні довідались від представника компанії Prograin В’ячеслава МАРТИНЧУКА.

«Переваги та економіка використання дронів для отримання додаткового врожаю та прибутку» стали доступні слухачам від керівника агронапрямку XAG Ukraine, DroneUA Анатолія БЕЗОЛЮКА. Компанія вже не вперше виступає партнером навчального закладу у справах просвітництва та осучаснення освітянського процесу колективу Уманського НУС.

Програмою конференції передбачено не лише теоретичний екскурс у світ технологій вирощування культур та обробітку землі. Демо-показ техніки і використання дронів у сільському господарстві став корисним практикумом від керівника агро напрямку DroneUA. Компанія XAG Ukraine також запропонувала розіграш сертифіката на суму 50 000 гривень для купівлі робочого комплекту агродрону XAG. Усім присутнім на дослідному полі продемонстрували роботу техніки «Використання дронів у сільському господарстві».

Олександр ЯРОШЕНКО, представник компанії B.T.A Group Компанія Mzuri, яка є розробником та виробником інноваційної техніки і працює за технологією Pro-Til, запропонував присутнім демо-показ посівного комплексу від компанії Mzuri — це революційний підхід до землеробства і господарювання!

Новітні технології уособлюють подвійну природу інновацій, вони призводять і до спрощення, і до збагачення. Уманський НУС вкотре стає осередком просвіти, традиційно ініціюючи зустрічі провідних підприємств, науковців, фахівців, партнерів, експертів, професіоналів аграрної справи, виробників сучасного технічного оснащення, виробників новітньої техніки. Сподіваємось, корисні знання та досвід отримані на конференції стануть запорукою успіху аграріїв і будуть впроваджені на теренах українського аграрного сектору. Вдячні організаторам та учасникам конференції, яка збагачує наукові здобутки історичного літопису університету.