06.03.2014 5597

Епоха Шевченка триває

Наукова студентська конференція проведена  5 березня кафедрою соціально-гуманітарних і правових дисциплін на тему “Феномен Тараса Шевченка в аксіологічно-смисловому універсумі української й світової культури” порушила традиційні шаблонні рамки схоластичності і‚ скоріш за все‚ стала своєрідною сповіддю і щирою молитвою учасників заходу за долю України‚ в основу якої покладено безсмертні поетичні твори Кобзаря:

“Світе тихий‚

Краю милий‚

Моя Україно‚

За що тебе сплюндровано‚

За що‚ мамо гинеш?” –

відповіді на ці гіркі запитання Великого Тараса‚ без яких неможливе усвідомлення й оптимістично-пророчих аспектів його творчості прозвучали у‚ по-справжньому‚ наукових доповідях студентів.  Зокрема‚  Михайловина Н. - 11- п  група , Кравченка М. - 13-ас група‚ Довганя М. - 13-ас група‚ Сухецької А. - 11- сп  група‚ Тарасової А. - 12-п  група‚ Гуртовенка А. - 21- сп  група‚ Баранюка М. - 11- сп група‚ Антошка В.  - 11-а група.

Епоха Шевченка триває

Емоційне сприйняття і патріотичний пафос заходу підсилювали вдало підібрані уривки із творів Кобзаря‚ що звучали із вуст студентів – М.Баранка‚ А.Гуртовенка‚ М.Довганя‚ між виступами доповідачів; натхненне виконня учасниками конференції державного Гімну України.

Щемно-хвилюючи на початку заходу звучав вірш В.Базилевського у виконанні доцента Пахольчука І.С.‚ присвячений пам’яті Сергія Нігояна – першого із “Небесної сотні”‚ світлою зіркою у якій засвітилося також ім’я випусника нашого університету Віталія Васильцова. Потім була хвилина мовчання.

Епоха Шевченка триває

Символічним завершенням конференції стали слова Л.Костенко “Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох”. А епоху Шевченка не можливо окреслити двома століттями. Вона триває і триватиме доти, поки

“На оновленій землі

Врага не буде супостата‚