15.02.2016 15755

Фахівець туристичної індустрії – професія для мандрівників

На даний час туристична галузь одна з найвигідніших і найперспективніших галузей економіки. Світовий досвід та практика економічної, соціальної і політичної стабільності розвинених країн підтверджує той факт, що географічне положення держави, природно-кліматичні ресурси, історичні пам’ятки та здобутки культури стають загальним благом лише завдяки туризму. Зважаючи на сучасні тенденції світового ринку туристичної галузі, підготовка фахівців у даній сфері є нагальною життєвою необхідністю.

Співпраця з «TAYGA DANISMANLIK»
Спеціальність «Туризм» Уманський національний університет садівництва
Співпраця з туристичними фірмами «ВІВА-ТУР», «Ukrainian Professional Group», «Горящие путевки» та «Експо-Тур»

Фахівець з туризму: хто він?

Менеджер з туризму – це фахівець, який займається організацією, формуванням, продажем та обслуговування туристичного пакету клієнтів.  Нині це одна з найбільш затребуваних професій в індустрії відпочинку та розваг. Найвищим професіоналізмом такого спеціаліста вважається вміння розшифрувати мрію клієнта. Для досягнення бажаного результату менеджеру з туризму буде замало виконувати роль пасивної фігури, яка тільки презентує товар, йому потрібно заволодіти увагою клієнта, продемонструвати перспективи майбутніх вражень, промріяти разом про майбутній відпочинок і лише тоді запропонувати його.

В обов’язки менеджера з туризму входить:

- планування і складання програми туристичних турів, маршрутів, розрахунок їх вартості;

- бронювання та продаж квитків, бронювання місць в готелях;

- оформлення туристичної документації, візове забезпечення;

- проведення та аналіз маркетингових і рекламних кампаній;

- взаємодія з іншими контактними організаціями та укладення договорів;

- виконання адміністративних функцій (інструктаж гідів і водіїв тощо).

Переваги професії

Основними перевагами даної професії є можливість подорожей (як ділових поїздок, так і купівля путівок за зниженою ціною). А також дана професія в Україні належить до найбільш високооплачуваних. Середня зарплата менеджера з туризму складається з фіксованої частини і відсотків – зазвичай 500-1000 доларів США. Фахівці з досвідом роботи від п’яти років, які мають свою клієнтську базу, можуть розраховувати на 1500-2000 доларів США. За даними інтернет-порталу ubr, заробітна плата професійного менеджера з VIP-туризму складає 5 тис. доларів США на місяць.

Конкуренція на ринку досить велика, і успіх компанії залежить від того, наскільки менеджер з туризму зможе переконати клієнта вибрати саме їх пропозицію. На даний час вимоги до кандидатів на посаду менеджерів з туризму значно зросли. Роботодавці вимагають знань туристичних напрямків, іноземної мови, володіння навичками комунікації та вищу профільну освіту.

Глибокі теоретичні знання та практичні вміння з галузі туризм можна здобути на факультеті менеджменту Уманського національного університету садівництва за напрямом підготовки 6.140103 «Туризм».

Велопробіг «Зеленими стежками Уманщини»
Відпочинок студентів  напрямку підготовки «Туризм» УНУС
Відпочинок студентів напрямку підготовки «Туризм» УНУС
Вивчення навчальних дисциплін «Організація екскурсійних подорожей» і «Організація туристичних подорожей»

Де і ким працювати?

Сфера діяльності випускників: підприємства, організації та держустанови, що здійснюють діяльність у сфері туризму (туристичні агенції, туроператори, екскурсійні бюро, інформаційно-краєзнавчі центри тощо).

Випускники можуть займати первинні посади:

(за Національним класифікатором професій України ДК 003:2010 «Класифікатор професій)»:

Напрям підготовки «Туризм» Уманський НУС

• 1448.1 Менеджер (управитель) з туризму.
  • 2444.2 Гід-перекладач.
  • 2481.2 Туризмознавець.
  • 3340 Інструктор-методист з туризму.
  • 3414 Інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму).
  • 3414 Фахівець з розвитку сільського туризму.
  • 3414 Фахівець з туристичного обслуговування.
  • 3414 Організатор туристичної і готельної діяльності.
  • 3414 Організатор подорожей (екскурсій).
  • 3414 Фахівець із конференц-сервісу.
  • 3414 Фахівець із організації дозвілля.
  • 3414 Фахівець із туристичної безпеки.
  • 3414 Фахівець із спеціалізованого обслуговування в туризмі.
  • 3439 Інспектор з туризму.
  • 4221 Агент з організації туризму.

а також:

• менеджер з туристичного напряму;
  • менеджер з внутрішнього туризму;
  • менеджер з міжнародного туризму;
  • керівник туристичної групи;
  • фахівець з питань безпеки в туризмі;
  • консультант з питань страхування в туризмі;
  • фахівець туристичного супроводу;
  • керівник департаменту з туризму в органах виконавчої влади (на державному та регіональному рівні);
  • агент з організації туризму;
  • консультант з  подорожей, консультант (в апараті органів державної влади);
  • оргсекретар (асоціації, союзу, федерації туризму);
  • референт з основної діяльності (туризм);
  • молодший державний інспектор;
  • науковий молодший співробітник;
  • завідувач бюро подорожей;
  • керівник туристичної групи.

Тож ласкаво просимо до нашої дружньої та згуртованої команди!!!