Фінансисти УНУС вивчали причини і наслідки фінансових криз
30 жовтня на кафедрі фінансів і кредиту Уманського національного університету садівництва відбулося засідання студентського наукового гуртка на тему «Фінансова система України: причини та наслідки фінансових криз».
Фінансова криза відображає глибокий розлад фінансової системи держави, який найбільше проявляється у виникненні якісних змін в економічній системі, які спричиняють глибоке порушення розвитку фінансової системи окремих країн або світових ринків у цілому. Найбільш точним індикатором стану економіки є фінансовий ринок. Саме його реакція на різноманітні економічні події є найбільш значущою для виявлення тенденцій, які можуть призвести до початку фінансової кризи.
З доповіді студенти дізналися, що фінансова криза – це криза, яка:
- системно охоплює усі компоненти, які відповідають за фінансовий стан країни, зокрема бюджет, грошовий обіг та кредит, банки, біржі, валюту, а також усі види фінансів, які є сегментами країни (міжнародні, державні, муніципальні та корпоративні);
- негативно впливає на економічну активність та зростання рівня життя населення у середньо- і довгостроковому періоді;
- є проявом системного ризику і супроводжується ефектом «доміно» (криза одного або групи фінансових інституті передається через пересічні зобов’язання на інші групи фінансових інститутів або криза фінансового ринку однієї країни чи групи країн передається іншій країні як «фінансова інфекція»).
Поняття «фінансова криза» має широке застосування до різних випадків, коли деякі фінансові установи або заощадження раптово втрачають велику частину своєї вартості. В 19-тому та на початку 20-го століття багато фінансових криз пов'язували з банківськими кризами та багато рецесій збігалося з цими кризами. До інших випадків, що також називають фінансовими кризами, належать: падіння фондових ринків, валютні кризи, банкрутства та дефолти.
Юлія Улянич, керівник студентського наукового гуртка кафедри фінансів і кредиту