«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»
Розквітай, прекрасна Україно,
Рідна земле, матінка моя.
Хай лунає мова солов'їна,
Пісня неповторная твоя.
Саме такими словами розпочався Х Всеукраїнський фестиваль імені Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016», участь у якому взяв наш творчий колектив, ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» Центру культури і виховання Уманського НУС (керівник Світлана Берднікова; хореограф Андрій Болдирєв; концертмейстер Олександр Бердніков).
Фестиваль заснований відділом культури Чорноморської міськради спільно з родиною відомого поета й композитора Юрія Штельмаха, що кожного року проходить на початку серпня.
Відзначимо, що фестиваль не випадково присвячений пам'яті Юрія Штельмаха, адже він вніс воістину неоціненний вклад у розвиток хорового мистецтва та створив хор «Червона калина».
П'ятого серпня о 12.00 розпочало роботу «Містечко майстрів», де близько 100 умільців із усіх куточків України представили найрізноманітніші роботи, створені своїми руками: вишивку, кераміку, бісероплетіння, обереги і м'які іграшки ручної роботи, які радували гостей протягом усіх фестивальних днів. Відзначимо, що відкривали «Містечко майстрів» учасники колективу Уманського НУС.
Цього ж дня о 18.00 учасники фестивалю урочисто пройшли Чорноморськом до Приморського парку, де відбулось урочисте відкриття Х Всеукраїнського фестивалю «Серпневий заспів». А 6 і 7 серпня кожен колектив представляв свою програму.
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07887-600x-172.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07930-600x-62b.jpeg)
«Серпневий заспів» проводиться з метою збереження пісенних традицій і надбань українського народу, розвитку аматорського хорового мистецтва, популяризації творчого доробку композитора-пісенника Юрія Штельмаха, української народної та авторської пісні. Основним завданням фестивалю є огляд художньої та виконавської майстерності пісенних колективів з метою їх якісного вдосконалення та залучення до хорового співу широкого кола нових учасників.
У цьому році зі сцени лунали виступи 37 хорових колективів з усієї країни, які дарували хвилини щастя жителям та гостям міста.
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07975-600x-e92.jpeg)
Проведений фестиваль високо оцінили як гості, так і учасники; в цьому велика заслуга організаторів - працівників міського відділу культури та Палацу культури міста Чорноморська.
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07806-600x-dca.jpeg)
Учасники ансамблю «Хлібодари» щиро вдячні керівництву університету за надану можливість взяти участь у такому чудовому фестивалі, де змогли познайомитись та обмінятись досвідом з іншими творчими особистостями, чудовими хоровими колективами, та відвідати прекрасне місто Чорноморськ.
Фотогалерея
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/20160805_122323-250x180-b30.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07699-250x180-f7a.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07728-250x180-9c3.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07732-250x180-996.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07736-250x180-947.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07806-250x180-596.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07856-250x180-a2a.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07887-250x180-418.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07930-250x180-e81.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC07975-250x180-c07.jpeg)
![«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»](assets/cache/images/2016/events/hlibodari/DSC08045-250x180-d12.jpeg)