20.02.2014 6473

І лине над Черкащиною невмируще слово Кобзаря

«Він був сином простого українського селянина і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури…» – такими проникливими рядками розпочалася літературно-музична композиція, присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, з якою виступили на сцені Уманського НУС творчі колективи Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім.Т.Г. Шевченка.

І лине над Черкащиною невмируще слово Кобзаря
З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор Іван Мостов’як, який від імені керівництва університету висловив подяку колективу й студентам педагогічного коледжу за пропаганду спадщини Великого Кобзаря та відзначив, що концерт є яскравим прикладом співдружності двох навчальних закладів.

І лине над Черкащиною невмируще слово Кобзаря
З вітальним словом з нагоди святкування 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка до присутніх звернувся заступник директора з соціально-гуманітарної та виховної роботи, депутат Уманської районної ради Микола Дзисюк. У своєму виступі він розповів про низку заходів, присвячених святкуванню річниці Кобзаря, в яких бере активну участь коледж, про досягнення навчального закладу, та закликав студентів бути вірними ідеалам поета, мислителя, пророка.

Розпочалася концертна програма невмирущим «Заповітом» у виконанні академічного хору коледжу під керівництвом Георгія Лисака. Із чуттєвістю, щирістю та емоційністю звучали поезії, пісні на слова Шевченка, вражали глядачів яскравістю та різнобарв’ям українські костюми. А танцюристи! Сплітались на сцені барвисті вінки, сріблом розсипалися чарівні мелодії, що ніде і ніколи не залишать байдужим українське серце. Експресія, шаленство ритму відрізняли «Циганський танець», який виконували викладачі коледжу.

І лине над Черкащиною невмируще слово Кобзаря

Пророчо прозвучали слова ведучої, що стали лейтмотивом свята, Оксани Данішевської:

Живи, поете, в бронзі і граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

У слові праведнім, у славі віковій.

Твоїх поезій спів високий

Вінчає слава світова,

І над Вкраїною луна:

«Реве та стогне Дніпр широкий…».

Сила голосу, міць, зворушливість, нездоланність, слава Україні, рідній землі – сплелися воєдино у гімні-реквіємі «Реве та стогне Дніпр широкий», який виконували всі учасники святкового концерту разом із глядацьким залом.

І лине над Черкащиною невмируще слово Кобзаря

І високо, понад куполами, лилося невмируще слово Шевченка, зверталося теперішнє покоління до Кобзаря: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Творчі колективи Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка показали високий виконавський рівень, майстерність при донесенні глядачам творчої спадщини великого поета, а тому зворушливий концерт не залишив нікого байдужим.

Слова подяки всім учасникам та організаторам літературно-мистецького свята на чолі з головним сценаристом, автором багатьох творів, які прозвучали на концерті, директором коледжу Ольгою Чепкою, висловив помічник ректора з виховної роботи Уманського НУС Петро Паєвський.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання