13.06.2014 5158

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Соціальний розвиток сільських територій»

12 червня на кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін відбулося офіційне відкриття ІІ Міжнародної очно-заочної науково-практичної конференції «Соціальний розвиток сільських територій».

Українське село – це не лише основа економічної стабільності та продовольчої безпеки держави, але й колиска українського етносу, скарбниця народних традицій, багатовікова основа нашої ментальності. Дослідження та розуміння соціальних проблем села є важливою передумовою успішного реформування усіх сфер українського суспільства. Головною метою конференції було обговорення питань, пов’язаних із сучасними проблемами трансформації соціальної сфери українського села в умовах земельної реформи, підготовка рекомендацій щодо покращення і подальшого її розвитку.

ІІ Міжнародна науково-практична конференція  «Соціальний розвиток сільських територій»

Для участі у конференції надіслали заявки та свої наукові матеріали багато колег з різних куточків України та закордону, зокрема, крім науковців Уманського національного університету садівництва: Гродненського державного аграрного університету (Республіка Білорусь), Академії праці, соціальних відносин і маркетингу Федерації профспілок України, Кримського гуманітарного університету, Дніпропетровського державного аграрного університету, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Європейського університету, Бережанського агротехнічного інституту, Інституту соціології Національної академії наук України, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Національного університету біоресурсів і природокористування України.

На пленарному засіданні з цікавими і змістовними доповідями виступили учасники конференції: завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін УНУС, доктор соціологічних наук, професор А.М. Шатохін, завідувач кафедри туристичного бізнесу Кримського гуманітарного університету, доктор економічних наук, професор М.А. Вуйченко, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін УНУС, доктор філософських наук П.М. Ямчук, професор кафедри хімії, кандидат біологічних наук Л.Ю. Очеретенко та уманський краєзнавець В.А. Губенко. Активну участь в обговоренні доповідей взяли кандидати наук, доценти М.В. Костюк, І.С. Пахольчук, О.П. Гарбар, Л.В. Машковська, викладач В.Г Погрібняк, а також науковий співробітник дендрологічного парку «Софіївка» Національної академії наук України М.Х. Рудюк.

За результатами конференції буде підготовлена колективна монографія «Соціальний розвиток сільських територій».

Анатолій Шатохін, професор,

завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін