03.07.2015 5859

II Національний День Саду

Науковці кафедри плодівництва і виноградарства, а також захисту і карантину рослин взяли участь 18 червня 2015 року у II Національному Дні Саду, організованому Всеукраїнською аграрною радою та агроконсалтинговою компанією Дикун. Цього року садівничий форум під гаслом "Впровадження новітніх технологій – позитивна тенденція у садівництві" проводився на базі ТОВ "Дельтафрут" у Вінницькій обл., м. Хмільник, у Ресторанному комплексі “Лісний”.

Учасники ІІ Національного Дня Саду (зліва – направо)  Роман Яковенко, Олександр Фоменко, Володимир Майборода і Ігор Крикунов, Уманський НУС
Учасники ІІ Національного Дня Саду (зліва – направо) Роман Яковенко, Олександр Фоменко, Володимир Майборода і Ігор Крикунов, Уманський НУС

Більше 200 учасників з'їхалися звідусюди послухати науковців, технологів виробництва, виробників с.-г. техніки, добрив і засобів захисту плодових рослин і обговорити найактуальніші проблеми садівничої галузі.

II Національний День Саду
Відвідувачі садівничого форуму "II Національний День Саду"

Після урочистого відкриття та привітання учасників модератор заходу к.с.-г.н., доцент кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС Роман Яковенко запросив до доповіді директора ТОВ "Дельтафрут" Україна Антона Рубана. Він зокрема поділився досвідом ведення бізнесу на прикладі господарства, яке він очолює.

Урочисте відкриття ІІ Національного Дня Саду
Доповідає директор ТОВ "Дельтафрут" Україна Антон Рубан

Про стан та поступ прогресивних технологій в розсадництві України, а також здобутки проблемної лабораторії з плодового розсадництва Уманського НУС ознайомив присутніх завідувач лабораторії, к.с.-г.н., доцент кафедри плодівництва і виноградарства Володимир Майборода.

Доповідає доцент Володимир Майборода (Уманський НУС)

Про біологію і шкодочинність домінуючих шкідників яблуневого саду та захист від них доповів к.с.-г.н., доцент кафедри захисту і карантину рослин Уманського НУС Ігор Крикунов

Доповідає доцент Ігор Крикунов (Уманський НУС)

Науковці Уманського національного університету садівництва донесли до присутніх інформацію про напрямки та спеціальності, за якими готують спеціалістів, навчальну та практичну базу і, на завершення, запросили бажаючих ефективно вести садівничий бізнес в Україні до навчання в університеті.

II Національний День Саду

Цікавим були також доповіді про вплив розміру краплі на якість зрошення і обприскування (Тихін Явтушенко, голова правління Української Овочевої Компанії), моделювання розвитку захворювань і льоту шкідників на основі оперативних метеорологічних даних (Юрій Петрук, засновник проекту AgroMeteoService), біологічний захист плодових (Віталіна Петришина, представник компанії Родоніт).

Після перерви на каву новітнім бельгійським досвідом протиградової системи захисту садів поділився Марнікс Ван Прет (Європейські Фруктові Технології, Бельгія). Про український садовий трактор розповів виробникам фруктів директор компанії ХТЗ Юрій Головач. Натомість комерційний директор виробничо-лізингової компанії Украгропостач Олег Ковалевський доніс до присутніх цікаву пропозицію і розкрив механізм участі у лізингових програмах з ціллю отримання техніки по садівництву. Гармонійним доповненням останньої доповіді була інформація від представника французької компанії "Berthond" Олени Пільтек про техніку для ефективного захисту садів.

Практична частина форуму проходила в яблуневому саду ТОВ "Дельтафрут" Україна, де угорський консультант Норберт Коуцінгер продемонстрував переваги літніх зелених операцій та особливості формування крони дерев імунних до парші сортів яблуні на середньорослій підщепі ММ.106.

Норберт Коуцінгер (Угорщина) демонструє переваги літніх зелених операцій

Тут же в саду учасники форуму мали змогу побачити в роботі обприскувачі, мото- і ручний інструмент від провідних фірм світу.

II Національний День Саду

Доцент кафедри плодівництва і виноградарства В.П.Майборода,

(фото з сайту http://gardenday.com.ua/)