III-й Міжнародний науково-технологічний форум «Наука. Інновації. Технології – 2013»
З 15 по 17 жовтня 2013 року, на території Виставкового Центру «КиївЕкспоПлаза» відбувся III-й Міжнародний науково-технологічний форум «Наука. Інновації. Технології – 2013».
Організаторами Форуму стали Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія медичних наук України та Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки.
Свої привітання учасникам направили Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.
У роботі Форуму взяли участь представники інститутів НАНУ, провідних ВНЗ країни, наукових парків та технополісів, високотехнологічного бізнесу та центральних і місцевих органів влади, посли іноземних держав в Україні, іноземні науковці й бізнесмени, а також науковці та представники Наукового товариства студентів та аспірантів Уманського НУС.
Метою Форуму була презентація найбільш перспективних інноваційних розробок і технологій та сприяння налагодженню контактів між науковими організаціями і підприємствами.
Упродовж проведення Міжнародного форуму працювали спеціалізовані експозиції, які знайомили відвідувачів з останніми досягненнями в сфері нанотехнологій, лазерних технологій, біотехнологій, новітньої освітлювальної техніки, енергозбереження, селекції рослин, технології виробництва зерна, космічних та інформаційно-комунікаційних технологій.
Новацією ІІІ-го Міжнародного науково-технологічного форуму «Наука. Інновації. Технології - 2013» стала публічна презентація робіт претендентів на Державну премію України в галузі науки і техніки. Також на цьогорічному Форумі вперше були представлені роботи молодих дослідників – членів Малої академії наук України.
У рамках Форуму відбувалися заходи, присвячені 20-ій річниці підписання Угоди між Україною та Німеччиною щодо науково-технічного співробітництва, в яких взяли участь представники наукових кіл ФРН та представники компаній, що працюють у сфері високих технологій.
Відбулося обговорення майбутніх напрямів двостороннього українсько-німецького співробітництва, зокрема, можливостей участі українських науковців у міжнародному проекті FAIR (м. Дармштадт, ФРН) з вивчення іонів та антипротонів.
Під час Міжнародного форуму відбулась низка круглих столів та засідань секцій з питань публічно-приватного партнерства у сфері науки та інновацій; перспектив розвитку енергоефективних технологій; молекулярної та клітинної біології в Україні; сучасних технологій отримання наноматеріалів і виробів з них, а також розвитку інноваційних технологій у селекції та виробництві зерна в Україні. У роботі круглих столів активну участь взяли науковці Уманського НУС, які мали можливість не тільки зосередитися на основних новаційних процесах розвитку науки в Україні, а й окреслити найбільш важливі стратегічні перспективи її розвитку в Уманському НУС.