23.09.2014 4928

Інноваційні розробки кафедри біології будуть впроваджуватися в Китаї

Кафедра біології Уманського НУС є флагманом в Україні та за її межами з розробки технологій комплексного застосування хімічних і біологічних препаратів у посівах сільськогосподарських культур.

За 80 років існування кафедри виконані унікальні дослідження зі з’ясування механізмів проникнення і пересування гербіцидних і рістрегулювальних препаратів у культурних рослинах і бур’янах; уперше розкриті основні механізми детоксикації хімічних речовин у рослинах залежно від погодних, ґрунтових умов, виду рослин, виду та концентрації препарату тощо; вивчені особливості дії препаратів хімічної і біологічної природи на проходження основних фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, формування їх анатомічної структури, урожаю, його якості; розроблені технології комплексного використання біологічних препаратів рослинного і мікробіологічного походження з хімічними (гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами), які відносяться до екологоекономоресурсоощадних.

Саме це стало приводом до зацікавленості у відвідинах кафедри біології представником аграрного бізнесу з Китайської Народної Республіки Штефана Шенга. Гостю було запропоновано познайомитися детальніше з історією наукових досліджень кафедри біології (застосуванням мічених атомів для з’ясування надходження та пересування гербіцидів у культурних рослинах і бур’янах; підбором та використанням тестових культур мікроорганізмів з метою вивчення залишкових кількостей хімічних препаратів у ґрунті; вивченням анатомічної будови рослин для пояснення та розкриття механізмів дії препаратів різної природи у посівах сільськогосподарських культур тощо) та сучасними науковими надбаннями. Особливу зацікавленість у Штефана Шенга  викликали дослідження у посівах сільськогосподарських культур рістрегулювальних препаратів природного походження, розроблених МНТЦ «Агробіотех» на базі Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, керівник проекту канд. хім. наук Сергій Пономаренко, та мікробіологічних препаратів (азотфіксувальних, фосфатмобілізивних), внесених у різних композиціях з гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Штефан Шенг підтвердив, що такі розробки нині є надзвичайно актуальними, оскільки завдяки їм знижується негативна дія хімічних речовин на урожай та навколишнє природне середовище, а тому технології застосування біологічних речовин мають велике майбутнє.

У підсумку зустрічі  Штефан Шенг, директор «Агробіотех» Сергій Пономаренко та проректор з наукової та інноваційної діяльності професор Віктор Карпенко окреслили перспективи угоди про співробітництво та впровадження новітніх розробок кафедри в аграрне виробництво Китаю.

Проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор с.-г. наук, професор Віктор Карпенко знайомить Штефана Шенга з науковими розробками кафедри
Світлина на згадку під час демонстрації снопових зразків сільськогосподарських культур, вирощених за технологіями, розробленими співробітниками кафедри біології

Олександр Бурляй, завідувач наукового відділу