31.03.2013 5317

Інновації – у виробництво!

Відповідно до рішення Вченої ради університету та ректорату перед колективом Уманського національного університету садівництва було поставлено завдання дослідити розвиток інновацій в Україні за галузями та розробити інноваційні проекти за своїми спеціальностями.

26 березня 2013 року в відбулося слухання інноваційних проектів. На засіданні були присутні завідувачі кафедр, декани факультетів, заступники деканів з наукової роботи.

Зі вступним словом до учасників зібрання звернувся перший проректор, доцент кафедри захисту і карантину рослин, кандидат с.-г. наук Мостов’як І.І., який відзначив гостроту постановки проблеми розвитку інноваційної діяльності в університеті та необхідність здійснення нових наукових розробок відповідно до вимог сьогодення.

Результатом плідної співпраці професорсько-викладацького складу факультетів стали інноваційні розробки за наступними напрямами:

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин

1.

Закладання інтенсивного яблуневого саду

Мельник Олександр Васильович,

Цирта В.С.

2.

Використання енергозберігаючих технологій вирощування  овочів на продукт у зимовій теплиці ТП 810-25 на основі застосування альтернативних джерел енергії

Улянич Олена Іванівна, Сонько Сергій Петрович, Жарун О.В.

Факультет економіки і підприємництва

3.

Інформаційно-консалтинговий пакетний супровід підприємств галузі садівництва

Ролінський Олександр Володимирович

Факультет менеджменту

4.

Туристична агенція при Уманському національному університеті садівництва

Вернюк Наталія Олександрівна

5.

Освітньо-оздоровчий табір «Країна Успіху» при Уманському НУС

Факультет лісового і садово-паркового господарства

6.

Розмноження і вирощування орхідеї з використанням культури in vitro

Поліщук Валентин Васильович, Майборода Віталій Миколайович, Величко Ю.А.

7.

Вирощування садивного матеріалу лісових і декоративних рослин для створення ландшафтних культур і композицій

Шлапак Володимир Петрович,

Коваль Сергій Анатолійович

Інженерно-технологічний факультет

8.

Бізнес-план залучення інвестицій на виробництво вина плодово-ягідного десертного «Скарби Софії»

Кафедра технології зберігання і переробки плодів та овочів

(Токар Анастасія Юхимівна)

9.

Бізнес-план будівництва переробного підприємства «Соковий цех»

10.

Будівництво міні-борошномельного комплексу Р6-АВМ-7 продуктивністю 7 т/добу в умовах ННВВ Уманського НУС

Любич Віталій Володимирович,

Єремєєва О.А.

11.

Мобільний автоматизований комплекс для точного землеробства

Вольвак Сергій Федорович,

Дідур Володимир Володимирович,

Вихватнюк Роман Вікторович

12.

Гнучкий малогабаритний пересувний агрегат для приготування кормів та переробки плодоовочевої продукції в малих фермерських господарствах

13.

Консалтинговий портал «Машиновикористання в сільськогосподарських підприємствах»

Учасники зустрічі обговорили запропоновані проекти та окреслили подальші шляхи розвитку інноваційної діяльності в університеті.