23.09.2013 4941

Інтеграція фундаментальних та прикладних розробок Уманського НУС до європейської наукової спільноти

На запрошення польської сторони та в рамках співпраці між Уманським національним університетом садівництва і Сільськогосподарським університетом ім. Хугона Коллонтая у Кракові представники делегації Уманського НУС у складі проректора з наукової та інноваційної діяльності, доктора сільськогосподарських наук, професора Віктора Карпенка, завідувача наукового відділу, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Олександра Бурляя, завідувача патентно-ліцензійного відділу, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Сергія Полторецького та співробітника відділу міжнародних зв’язків Оксани Кіфоренко взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Земля. Рослина. Людина».

Конференція була приурочена святкуванню 45-річчя факультету плодоовочівництва Сільськогосподарського університету ім. Хугона Коллонтая та передувала 60-ій річниці з дня його створення. У роботі конференції взяли участь делегації учених із Чехії, Словакії, Болгарії, Німеччини та інших країн.

Розпочалась урочиста частина конференції з виступу декана факультету плодоовочівництва Станіслава Мазура, який розповів про основні віхи становлення факультету та детально зупинився на наукових та навчальних досягненнях науковців.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету Володимир Сади, зосередивши увагу присутніх на необхідності розширення міжнародного обміну досвідом у сфері плодоовочівництва.

Найщиріші вітання від ректорату Уманського національного університету садівництва з нагоди святкувань ювілейних подій висловив проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, подякувавши за можливість продемонструвати європейській спільноті наукові наробки вчених нашого університету та висловивши впевненість у плідності та перспективності подальшої співпраці.

У відповідності з програмою заходу, на конференції прозвучали доповіді провідних учених із садівництва («365 днів довкола яблука» – доповідач професор Казимір Томала), фізіології рослин («Профілактика йододефіциту в Польщі та світі» – доповідач Станіслав Рожек, зокрема, дослідження вченого присвячені розробці технологій вирощування сільськогосподарських культур із нагромадженням оптимальної кількості йоду в продукції), агрохімії («Вжите рослиною було першим у ґрунті чи повітрі…» – доповідач Анджей Комоза) та інші.

Уманський національний університет садівництва представив доповіді на теми: «Проблеми, стан, перспективи та особливості розвитку садівництва в Україні» та «Біологічні, агротехнічні й економічні проблеми вирощування в Україні зернових культур».

У результаті обговорення представлені експериментальні матеріали та розробки отримали схвальні відгуки науковців.

На майбутнє науковцями університетів були намічені основні шляхи наукової співпраці, найбільш важливими серед яких мають стати обміни між навчальними закладами науковцями, аспірантами, докторантами та взаємний трансфер новітніх технологій.