12.11.2013 5320

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

7–8 листопада 2013 року факультет менеджменту Уманського національного університету садівництва провів III Всеукраїнську науково-практичну конференцію «МЕНЕДЖМЕНТ XXI СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ», присвячену 35 річниці створення кафедри менеджменту організацій. Пленарне засідання відкрила декан факультету Вернюк Наталія Олександрівна.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Петрович Карпенко.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

Учасники конференції з великою цікавістю вислухали доповідь професора, кандидата економічних наук, заслуженого економіста України Анатолія Федоровича Бурика, який вже понад 30 років очолює кафедру менеджменту організацій. Він повідомив, що колектив кафедри обслуговує 6 факультетів із 11 спеціальностей. На кафедрі викладається 61 дисципліна, що є професійно-орієнтованими у підготовці майбутніх бакалаврів, спеціалістів і магістрів з напряму підготовки «Менеджмент», «Економіка і підприємництво», «Агрономія» та ін.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

Жваву дискусію викликала доповідь аспіранта Желєзного Максима Федоровича (науковий керівник – к.е.н., професор Бурик А.Ф.), в якій він глибоко розглянув питання сучасного стану та перспектив вдосконалення внутрішньогосподарського планування та матеріального стимулювання в аграрних формуваннях.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

Не менше уваги привернув виступ аспірантки Мовчанюк Анастасії Валентинівни (науковий керівник – к.е.н., професор Бурик А.Ф.). Вона проаналізувала роль особистих селянських господарств у розвитку молочного скотарства. Були наведені приклади їх функціонування в Україні, Черкаській області та Уманському районі, які зацікавили багатьох учасників та стимулювали ряд запитань, на які доповідачка дала обґрунтовані відповіді.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

Особливу увагу викликала доповідь аспірантки Побережець Наталії Борисівни (науковий керівник – д.е.н., професор О.О. Школьний), в якій вона висвітлила результати свого дослідження щодо стану і перспектив розвитку зовнішньоекономічної діяльності в умовах ринку олійних культур з врахуванням поглиблення відносин з Європейським Союзом. Під час дискусії обговорювалися як переваги, так і існуючі проблеми для українських експортерів на даному ринку, а також можливі напрями і заходи щодо забезпечення ефективного функціонування вітчизняних підприємств на європейському та  світовому ринку олійних культур.

Історія, сьогодення та перспективи менеджменту

Працювали секції за такими напрямами: 1) сучасні проблеми розвитку менеджменту вітчизняних підприємств; 2) проблеми та тенденції розвитку міжнародного менеджменту та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності; 3) перспективи розвитку туристичного менеджменту в Україні; 4) соціально-економічні проблеми розвитку сільського господарства і сільських територій; 5) формування особистості менеджера в аграрному вузі.

У роботі конференції взяли участь молоді вчені, викладачі, аспіранти та студенти провідних вищих навчальних закладів та установ.

За результатами конференції видано колективну монографію, яка містить праці понад 90 учасників.