ІХ з’їзд українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків
З першого по четверте липня 2014 р. в Миколаївському національному аграрному університеті проходив ІХ з’їзд Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків під девізом «Охорона ґрунтів – запорука сталого розвитку України». В ньому взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, відомі вчені-аграрники, зокрема, з Національної академії аграрних наук України, викладачі вищих навчальних закладів аграрного профілю, сільгосптоваровиробники та представники аграрного бізнесу з різних регіонів країни, загалом близько 200 осіб.
Уманське відділення на з’їзді було представлене делегатами: професори Копитко П.Г. (голова відділення), Господаренко Г.М., Недвига М.В доценти Костогриз П.В., Невлад В.І., Шемякін М.В., Стасіневич О.Ю.
Відкрив з’їзд Генеральний секретар Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків, директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» академік НААН С.А. Балюк. З вітальним словом виступив ректор Миколаївського національного аграрного університету член-кореспондент НААН В.С. Шебанін. Були заслухані виступи академіка-секретаря Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН академіка НААН А.С. Заришняка, завідувача кафедри ґрунтознавства та агрохімії Миколаївського національного аграрного університету С.Г. Чорного.
Виступаючи на пленарному та секційних засіданнях вчені акцентували увагу на основних завданнях Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків: необхідності збереження та примноження унікального ґрунтового покриву, розвитку ґрунтознавства та агрохімії як важливих галузей сучасного природознавства, ефективності комплексного застосування добрив і засобів захисту рослин.
Крім того на з’їзді відбулися засідання по секціях «Генезис і географія ґрунтів», «Еволюція властивостей ґрунтів, моніторинг за станом, технології раціонального землекористування», «Меліорація ґрунтів», «Охорона ґрунтів від ерозії, рекультивація та раціональне землекористування, екологічний стан ґрунтів та їх охорона від забруднення», «Агрохімічне забезпечення сучасного землеробства», «Біологія ґрунтів». Практично на всіх секціях обговорювалась проблема збереження ґрунтів і ґрунтового покриву від деградації як наслідку антропогенного впливу.
Всього на секціях було заслухано 77 доповідей. У виданих до з’їзду матеріалах опубліковано 22 пленарні доповіді і 380 тез.
На підсумковому пленарному засідання з’їзду підбито підсумки наукової роботи, ухвалено резолюцію з’їзду, в якій позитивно відзначено роботу Товариства, визначено пріоритетні напрями наукової та науково-практичної діяльності, доручено посилити діяльність і зв’язки Товариства з урядовими органами, державними і громадськими організаціями щодо реалізації удосконалених напрямів управління ґрунтовими і земельними ресурсами в країні. Прийнято звернення до Президента України, Верховної Ради України, прем’єр-міністра України.
Останній день з’їзду відзначився польовою екскурсією в науково–виробничому центрі Миколаївського НАУ та землях фірми «С–Росток».