17.03.2014 7325

Кафедра процесів, машин та обладнання агропромислового виробництва Уманського НУС запрошує на навчання

Кафедра процесів, машин та обладнання агропромислового виробництва є однією із найстаріших в університеті. Ще в Уманському училищі землеробства і садівництва та Уманському агрополітехнікумі відбувалось вивчення механізації сільськогосподарського виробництва на землеробському відділенні. Відлік історії кафедри розпочинається з 1929 року, коли Уманський агрополітехнікум був реорганізований в Уманський сільськогосподарський інститут.

На кафедрі викладається 45 навчальних дисциплін, крім того, здійснюється підготовка за робітничими професіями водія категорії «В» та тракториста-машиніста. Навчальні аудиторії обладнані мультимедійними засобами, до послуг студентів – комп’ютерний клас, успішно діють 14 спеціалізованих навчальних лабораторій, навчальна майстерня та полігон. Кафедра має машинно-тракторний парк, до складу якого входять навчальні легкові автомобілі, гусеничні і колісні трактори, зернозбиральні комбайни, ґрунтообробна, посівна, збиральна та фермерська сільськогосподарська техніка, що зберігається в спеціалізованому павільйоні.

Велика увага приділяється практичній підготовці майбутніх спеціалістів. Полігон кафедри служить першим етапом підготовки студента до практичної роботи на механізмах. Під час практики студенти знайомляться з регулюванням вузлів і технічним сервісом машин, навчаються водити трактор і автомобіль та працювати на сільськогосподарських машинах.

Виробничу практику майбутні фахівці проходять у навчально-дослідному господарстві університету, фермерських господарствах і агрохолдингах України, а також фермерських господарствах Данії, Німеччини, Фінляндії, Франції, Англії, Польщі, де мають можливість працювати і самостійно готувати до роботи машинно-тракторні агрегати і виконувати механізовані технологічні операції.

Кафедра працює за комплексною науковою темою «Дослідження механізованих процесів агропромислового виробництва» та має низку наукових розробок. Результатом наукової роботи викладачів кафедри є видані підручники, навчальні посібники, монографії, наукові статті, методичні рекомендації, отримані патенти на винаходи. Кафедра пропонує наукову продукцію у вигляді технічної документації до впровадження у виробництво на заводах сільгоспмашинобудування.

Науково-дослідною роботою студенти займаються у науковому гуртку «Інженер-дослідник», а також мають можливість навчатись в аспірантурі.

Випускники можуть працювати в агропромисловому виробництві на інженерних посадах: головного інженера; інженера з ремонту, технічного обслуговування та експлуатації машинно-тракторного парку; інженера з охорони праці; завідувача гаража, ремонтної майстерні, пункту технічного обслуговування, обмінного пункту структурних підрозділів агротехсервісу; інженера-механіка з механізації виробничих процесів у тваринництві тощо.

Спеціальність «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств» – це якісні знання, що відповідають вимогам часу, високий професіоналізм, значна перевага на ринку праці та швидке кар'єрне зростання.

Якщо Ваша мета – здобути якісну освіту, що стане гарантом успішного працевлаштування й забезпеченого майбутнього – то спеціальність «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств» – Ваш правильний вибір!

Олександр ПУШКА, декан інженерно–технологічного факультету