16.10.2013 7341

Кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва

16 жовтня кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва: завідувач кафедри військової підготовки НУБіП, полковник запасу Анатолій Есаулов, заступник завідувача кафедри військової підготовки Сергій Розенфельд та старший викладач кафедри Юрій Онопрієнко.

Кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва

Зустрів та привітав військових у стінах університету проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, який побажав успішної здачі нормативів та проведення тестування.

Уманський національний університет садівництва в 2012 році уклав угоду з Національним університетом біоресурсів і природокористування (НУБіП) України про навчання студентів на кафедрі військової підготовки, згідно з якою навчальний заклад здійснює підготовку студентів за спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів» для сухопутних військ Збройних Сил України.

Кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва

Навчання на кафедрі військової підготовки проводить майор запасу Валерій Цкітішвілі, який не тільки здійснює військову підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу, але й велику увагу відводить військово- патріотичному вихованню молоді, виховує у студентів високі професійні якості, необхідні майбутньому офіцеру, здатному грамотно навчати та виховувати підлеглих, зміцнювати військову дисципліну і організованість, підтримувати постійну бойову готовність, уміло згуртовувати військовий колектив.

В Уманському НУС студенти вивчають статути Збройних Сил України, військову тактику та топографію, вогневу і стройову підготовку.

Кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва

Практичні заняття відбуваються на базі військової кафедри НУБіП в місті Київ кожного навчального року протягом одного тижня.  Кафедра має потужну навчально-матеріальну базу, зокрема, стрілецький тир, комп’ютерний клас, оснащений інтерактивною дошкою, аудиторії тактичної, вогневої та технічної підготовки, пункт технічного обслуговування і ремонту, бібліотеку, стройовий плац.

По завершенню навчання студенти проживають і проходять навчально-польові збори на полігоні танкової бригади, де відпрацьовують практичні навички стрільби зі зброї та водіння бойових машин.

Після дворічного навчання студенти отримують військове звання «Молодший лейтенант», яке в майбутньому стане хорошою путівкою в життя, адже достеменно відомо: щоб влаштуватися на роботу у силові структури держави, потрібно мати хорошу військову підготовку.

Із 38-ми студентів 2013 року набору, що навчаються на кафедрі, четверо дівчат, які, зі слів керівника, нічим не поступаються хлопцям в різних видах підготовки.

Зустріч військових гостей зі студентами кафедри військової підготовки розпочалася шикуванням та крокуванням на плацу, потім продовжилася в аудиторії кафедри, де полковник запасу Анатолій Есаулов коротко розповів курсантам про історію створення кафедри та існування в Україні 13-ти військових кафедр. Серед них чільне місце займає кафедра при НУБіП України, а якій навчаються студенти багатьох навчальних закладів держави.

Анатолій Олексійович зазначив, що студенти зробили правильний вибір, обравши навчання на кафедрі військової підготовки, вміло поєднавши професію аграрія з професією військового.

Кафедру військової підготовки Уманського НУС відвідали гості з Києва

Наступна частина дня пройшла на стадіоні університету, де 18 курсантів здавали нормативи з фізичної підготовки: крос – 3 км, одягання ОЗК, підтягування на перекладині та метання гранати. Потім студенти вирішували психологічні тести, результати яких визначали їх профпридатність до військової професії.

Студенти кафедри військової підготовки беруть активну участь у святкових, військово-патріотичних та інших заходах університету й міста і є окрасою навчального закладу.

Прес-центр університету