Колектив Уманського НУС познайомився з роботою поліцейських кінологів та їхніх вихованців
В рамках проведення виховної роботи з молоддю університету та сприяння адміністрації Уманського національного університету садівництва й дбаючи про патріотичне виховання студентів, колектив кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС організував цікаву і пізнавальну зустріч.
«Молодь має пишатися досягненнями країни та знати, що на варті правопорядку держави не лише люди, нашу безпеку охороняють чотирилапі напарники», — розповіла Ірина КОВАЛЕНКО-ЧУКІНА, доцентка кафедри соціальних і гуманітарно-правових дисциплін.
Злочинна діяльність під час війни стала професійною і добре організованою. В умовах воєнного сьогодення правильна організація діяльності правоохоронних органів є ефективною у боротьбі зі злочинністю. Правоохоронні органи почали працювати у ще більш напруженому режимі з початком війни в Україні, фахівці застосовують професійні вміння кінологів, аби отримати максимальний результат з виявлення і знешкодження наркотичних засобів і вибухових пристроїв. Наставники хвостатих служителів правопорядку спеціалісти кінологічної служби ГУНП у Черкаській області молодший інспектор Петро ПРИСЯЖНЮК, старший сержант Сергій БОКАНЧА люб’язно розповіли загалу про особливості та специфіку надважливої для сучасної спільноти діяльності. Присутні мали змогу запитати про все, що їм цікаво. Справжнім видовищем для університетської спільноти став пошук зброї та наркотичних засобів — показ став цікавим подарунком для громади Уманського національного університету садівництва.
Бельгійська вівчарка Вірс спеціалізується у напрямку пошуку вибухівки, сигналом про підозрілий предмет кінологу стає влягання поруч зі знахідкою. Тренування відбуваються не більш ніж 2-3 години на день. «Службові собаки мають мати регулярні тренування в наближених до ситуацій умовах», — розповів молодший інспектор-кінолог Петро ПРИСЯЖНЮК.
Титан — ротвейлер-поліцейський служить за спеціальністю пошуку наркотичних засобів, він легко знаходить аналоги наближені до знайомих йому замінників та вказує наставнику на знахідку влягаючись поруч чи інтенсивно принюхуючись до точного місця. Глядачі побачили як вправно Титан працює навіть у спекотний день і в багатолюдному місці.
«Нинішня ситуація в країні досить складна, тому собаки допомагають виявляти вибухівку та зброю, розшукувати зниклих в завалах людей, реабілітувати поранених військових», — розповів старший сержант Сергій БОКАНЧА.
Дякуємо гостям-наставникам хвостатих служителів правопорядку — спеціалістам кінологічної служби ГУНП у Черкаській області майору Євгенію КОВАЛЕНКУ, молодшому інспектору Петру ПРИСЯЖНЮКУ, старшому сержанту Сергію БОКАНЧА та всім присутнім й організаторам за змістовну практичну зустріч, адже це ще одна гарна нагода зібратися тісною університетською родиною та привід пишатися рідною країною і її висококваліфікованими фахівцями.