23.05.2014 8665

Конференція асоціації виробників часнику в Уманському НУС

Часник – одна з найстародавніших овочевих культур, яка є популярною для виготовлення різноманітних спецій. Завдяки багатому хімічному складу його споживають свіжим, широко застосовують у кулінарії, консервній промисловості, медицині та ветеринарії. Фітонцидні властивості часнику дозволяють використовувати його як фітоінсектицид проти шкідників у технологіях органічного овочівництва.

В Уманському національному університеті садівництва відбулась установча конференція асоціації виробників часнику України за участю провідних науковців та виробників цієї галузі. Відкрила її  завідувач кафедри овочівництва, професор, доктор сільськогосподарських наук Олена Улянич, яка повідомила присутнім, що конференція відбувається в рамках святкування 170-річчя з дня заснування навчального закладу. Від імені керівництва університету виступив декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Щетина, який побажав її учасникам плідної праці  і висловив сподівання про  збільшення виробництва та покращення якості цієї культури.

Конференція асоціації виробників часнику в Уманському НУС

Про перспективи галузі, створення асоціації виробників часнику України своїми баченнями поділився голова НДГ «Концентрат» Володимир Власенко, зазначивши: «Ця культура досить рентабельна, отож з метою збільшення виробництва часнику на конференцію ми запросили науковців та потужних виробників України».

Доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Зеновій Сич повідомив присутнім про велике значення асоціації виробників часнику України для розвитку сільського господарства України, доніс інформацію учасникам конференції про ситуацію на ринку щодо попиту культури та акцентував увагу на основних проблемах часниківництва: стабільність в одержанні продукції, її вирівняність, проблема вимерзання та здешевлення продукції, післязбиральна підготовка продукції до реалізації та якість садивного матеріалу.

Із зацікавленістю науковці та виробники слухали доповідь доктора сільськогосподарських наук, заслуженого професора Уманського національного університету садівництва, академіка Міжнародної академії аграрної освіти Віталія Лихацького на тему «Переваги місцевої селекції часнику». Зокрема, Віталій Іванович порушив питання сьогодення – створення відповідних організацій для реалізації культури та наголосив на завданнях, що стоять перед науковцями-селекціонерами – виводити нові сорти часнику, які б забезпечували високу врожайність, дотримуючись вимог споживача. На завершення своєї доповіді науковець зазначив, що Україна цілком здатна забезпечити себе часником.

Конференція асоціації виробників часнику в Уманському НУС

Від Одеського аграрного університету з доповіддю на тему «Дисципліна технології вирощування часнику» виступила кандидат сільськогосподарських наук Людмила Попова, яка запропонувала виробити план роботи асоціації та зауважила: «Лише за умови об’єднання науки та виробництва матимемо високий урожай часнику». Людмила Миколаївна також зупинилася на питаннях селекції, інформативності ланки та розширенні періоду постачання продукції на ринок.

Порушив питання членства асоціації та запропонував конкретні дії з реалізації часнику на стабільних ринках директор ТОВ «Полібудінвест» Михайло Сорока, запропонувавши у рамках асоціації виходити із наявністю сортів на європейський ринок, тим самим вказуючи на перспективність галузі.

Конференція асоціації виробників часнику в Уманському НУС

Завідувач кафедри овочівництва Уманського НУС, професор, доктор сільськогосподарських наук Олена Улянич виступила з науковою доповіддю «Досвід виробників Черкащини», у якій прослідковувались статистичні дані про споживання часнику в Україні  та Черкаській області  за останній рік. Олена Іванівна зазначила: «За останні кілька років виробництво часнику в Україні набуло суттєвого розмаху, і темпи розвитку виробництва часнику дозволять сміливо виділити вирощування культури в окрему галузь сільського господарства, хоча левова частка загальносвітового виробництва цієї культури належить Китаю та Індії». Олена Іванівна звернула увагу присутніх на умови, які дозволять повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку в культурі та експортувати продукцію в інші країни.

Конференція асоціації виробників часнику в Уманському НУС

По закінченню конференції відбулися вибори голови асоціації виробників часнику України; ним став  голова НДГ «Концентрат» Володимир Власенко, його заступником – директор ТОВ «Полібудінвест» Михайло Сорока.

Наукова конференція асоціації виробників часнику мала позитивні результати, адже відбулась вона на базі одного з найстаріших аграрних закладів України,  який має великий потенціал та можливості займатися науковими дослідженнями та виробництвом.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів