Круглий стіл «Місце та роль жінки в сучасній економіці»
Одним із важливих наслідків гуманізації соціальних стосунків є актуалізація проблеми ґендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, в тому числі – і в підприємницькій діяльності. Українці приходять до розуміння того, що із забезпеченням ґендерної рівності безпосередньо пов’язане покращення соціально-економічного рівня розвитку країни, досягнення миру та безпеки.
Зазначені аспекти стали провідною ідеєю Круглого столу «Місце та роль жінки в сучасній економіці», що відбувся 15 березня за ініціативи науково-педагогічного колективу кафедри економіки.
Метою проведення Круглого столу стало обговорення проблематики гендерної рівності в українському бізнесі, способів забезпечення рівних можливостей та реалізації потенціалу жінок, знайомство з кращим досвідом підтримки жіночого підприємництва. До участі в зустрічі було запрошено голову Ліги підприємців м. Умані Наталію Марченко, співголову Громадської ради підприємців м. Умані, члена правління Ліги підприємців м. Умані Лідію Кравчук, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів.
Виступаючи зі вступним словом, завідувач кафедри економіки, д.е.н., професор Руслон Мудрак акцентував увагу на існуванні гендерних стереотипів у суспільній свідомості та необхідності їх подолання. Було висловлено думку з приводу того, що вирішення питання становища жінки в суспільстві, забезпечення гендерної рівності вимагає координації зусиль органів влади, громадських організацій, представників бізнесу та всіх інших кіл суспільства.
За словами Наталії Марченко, власний бізнес для жінки – це не тільки можливість самореалізації, а й справедливого заробітку та незалежності від існуючих стереотипів та штампів. Наталією Іванівною було висловлено занепокоєння з приводу реального становища жінок на ринку праці, зокрема, щодо високого рівня безробіття, суттєвих розбіжностей в оплаті праці між чоловіками і жінками тощо.
Лідія Кравчук поділилася досвідом створення та успішного розвитку власної справи, а також висловила думку, що в Україні доступ жінок до підприємницької діяльності повинен бути поліпшений за рахунок розробки цільових програм мікрокредитування, підтримки проектів початківців та підвищення фінансової грамотності серед жінок, активної участі у громадських професійних об’єднаннях підприємців на центральному та місцевому рівнях.
Студенти 21-е групи презентували власне дослідження історій успіху впливових жінок з активною життєвою позицією, лідерів у різноманітних сферах діяльності в Україні та світі.
У ході жвавої дискусії було обмірковано, як посилити позицію жінок у підприємництві, а також обговорено їх роль у досягненні позитивних змін у даному напрямі.
Подія, що відбулася, сприяла формуванню сучасного бачення ролі жінки в бізнесі. Даний захід показав важливість внеску жінок у розвиток сучасної економіки та послугував платформою для спілкування і налагодження зв’язків між представниками бізнесу, громадських організацій, науковцями та студентами.
Людмила Смолій, доцент кафедри економіки